Real Madrid rozstřílel 5:1 Granadu a vede o šest bodů

8. 1. 2012 0:15
Real Madrid - Granada 5:1, Málaga - Atlético 0:0
Cristiano Ronaldo si připsal už 21. gól v sezoně
Cristiano Ronaldo si připsal už 21. gól v sezoně | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili v prvním ligovém utkání po vánoční pauze 5:1 Granadu a odskočili v čele tabulky na šest bodů Barceloně. Úřadující mistry čeká v neděli derby na hřišti Espaňolu.

Dva góly Realu vstřelil Karim Benzema, jenž už v úterý zaznamenal vítěznou trefu v utkání Španělského poháru proti Málaze. Na první gól francouzského útočníka z 19. minuty ještě dokázali hosté zareagovat Rikovým vyrovnáním, pak už ale favorit dominoval.

Ještě do poločasu skóroval Sergio Ramos, krátce po přestávce zvýšil Gonzalo Higuaín, čtvrtý gól přidal Benzema a těsně před koncem zpečetil výsledek svou 21. brankou v sezoně nejlepší střelec ligy Cristiano Ronaldo.

Nejlepším klubovým trenérem je Guardiola z Barcelony

Výsledek:

Levante - Mallorca 0:0, San Sebastian - Pamplona 0:0, Santander - Zaragoza 1:0 (45. Bernardo), Real Madrid - Granada 5:1 (19. a 50. Benzema, 34. Sergio Ramos, 47. Higuaín, 89. Ronaldo - 22. Rico), Málaga - Atlético Madrid 0:0.