Real Madrid podepíše rekordní smlouvu s Adidasem. Vynese mu miliardu liber

Vojtěch Scheinost Vojtěch Scheinost
29. 1. 2016 16:58
Real Madrid se s výrobcem sportovního oblečení a obuvi Adidas dohodl na smlouvě zajišťující španělskému celku až miliardu liber během příštích deseti let. Tržní hodnota Realu je podle žebříčku časopisu Forbes přes 80 miliard korun.
Dresy Realu Madrid jsou mezi fanoušky velmi žádaným artiklem.
Dresy Realu Madrid jsou mezi fanoušky velmi žádaným artiklem. | Foto: Reuters

Madrid - Nejbohatší fotbalový klub světa, Real Madrid, nayšuje svoje příjmy. Se sportovní firmou Adidas se dohodl na smlouvě, která nemá ve fotbalovém světě obdoby. V průběhu deseti let může klubu vynést miliardu liber (37,9 miliardy korun). Podle španělského deníku Marca je Real Madrid krok od oznámení nového kontraktu s výrobcem svých dresů.

Madridský velkoklub má sice smlouvu s Adidasem platnou až do roku 2020, vedení klubu ale zajistilo zvýšení příjmů už o čtyři roky dříve. Experti potvrzují, že klub i výrobce vybavení směřovali k nové smlouvě už delší dobu, hlavně kvůli marketingovému potenciálu "Los Blancos", jak se desetinásobnému vítězi evropské Ligy mistrů přezdívá.

Popularita Realu Madrid je obrovská a zasahuje na odhadem 200 trhů světa. Má největší počet fanoušků ze všech fotbalových klubů světa, na svém facebookovém profilu jich eviduje přes 86,5 milionu. Tržní hodnota Realu je podle žebříčku časopisu Forbes přes 80 miliard korun.

V žebříčku nejvyšších smluv mezi výrobci sportovního oblečení a fotbalovými klubu má Adidas hned šest z deseti nejvýše postavených. V roce 2014 s ním uzavřel Manchester United kontrakt na 11 let ve výši 750 milionů liber, což byl dosavadní rekord. Se třemi pruhy Adidasu nastupuje i Bayern Mnichov za 600 milionů liber na 15 let a londýnská Chelsea s 300 miliony liber na 10 let.

Repliky dresů a suvenýry Realu jdou ve světě dobře na odbyt. Nejprodávanějším je dres s číslem 7, které nosí portugalský útočník Cristiano Ronaldo, trojnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy a světa. Oblíbené jsou také dresy dalších hvězd Madridu, jako Gareth Bale, James Rodriguéz a Karim Benzema.

Nová smlouva Realu a Adidasu bude natolik vysoká, že se vyrovná pěti dalším nejvyšším smlouvám dohromady. Liverpool, Arsenal, Chelsea a Barcelona dostanou od svých výrobci dresů dohromady tolik, co dostane Real Madrid v následujících deseti letech.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy