Real Madrid má z fotbalových klubů stále největší hodnotu

ČTK ČTK
6. 5. 2015 19:19
Magazín Forbes ocenil úřadujícího vítěze Ligy mistrů Real Madrid na 3,26 miliardy dolarů.
Real Madrid přináší radost fanouškům i majitelům klubu.
Real Madrid přináší radost fanouškům i majitelům klubu. | Foto: Reuters

New York - Nejhodnotnějším fotbalovým klubem světa je třetí rok po sobě Real Madrid. Magazín Forbes ocenil úřadujícího vítěze Ligy mistrů na 3,26 miliardy dolarů (78,8 miliardy korun). Oproti loňsku hodnota Realu klesla o pět procent.

"V čele pořadí se však udržel díky příjmům 746 milionů dolarů (18 miliard korun), které byly nejvyšší ze všech sportovních týmů na světě," uvedl Forbes.

Za Realem se udržel další španělský velkoklub Barcelona, jejíž hodnota činí 3,16 miliardy dolarů. Třetí je Manchester United (3,10), který žebříčku nejhodnotnějších klubů kraloval nepřetržitě osm let až do roku 2012.

První čtveřici uzavírá stejně jako před rokem Bayern Mnichov, který si oproti loňsku výrazně polepšil - z 1,85 na 2,35 miliardy dolarů. Na páté místo se dostal Manchester City (1,38). Vystřídal Arsenal, který s hodnotou 1,31 miliardy dolarů klesl na sedmou příčku. Dostala se před něj ještě Chelsea (1,37). Arsenal je poslední z klubů s miliardovou hodnotou.

Na konci první desítky jsou pátý zástupce anglické Premier League Liverpool (982 milionů) a italské celky Juventus (837) a AC Milán (775).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy