Real Madrid má vytouženou posilu, přichází mistr světa Kroos

ČTK ČTK
17. 7. 2014 10:43
Německý fotbalový záložník Toni Kroos přestoupil z Bayernu Mnichov do Realu Madrid.
Záložník Toni Kroos přestupuje do Realu Madrid.
Záložník Toni Kroos přestupuje do Realu Madrid. | Foto: Reuters

Madrid - Německý fotbalový záložník Toni Kroos přestoupil z Bayernu Mnichov do Realu Madrid. Španělský velkoklub za mistra světa, kterému zbýval poslední rok smlouvy v bavorském týmu, podle španělských médií zaplatí 30 milionů eur (823 milionů korun).

Čtyřiadvacetiletý Kroos byl klíčovou součástí záložní řady Bayernu i německé reprezentace, s kterou v neděli získal titul mistra světa. Na turnaji v Brazílii chyběl na hřišti jen minutu a dvěma góly se podílel na demolici domácího týmu v semifinále 7:1.

V Madridu podepíše Kroos šestiletou smlouvu a představen na stadionu Santiaga Bernabéua bude dnes v 17 hodin. S Bayernem, s kterým se před mistrovstvím světa nedohodl na prodloužení kontraktu, vyhrál třikrát domácí titul i pohár a loni s ním triumfoval v Lize mistrů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy