Real Madrid góly v nastaveních porazil Américu a je druhým finalistou MS klubů

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 12. 2016 14:02
Branky Karima Benzemy a Cristiana Ronalda z nastavených časů obou poločasů přinesly Realu Madrid výhru nad mexickým soupeřem. Ve finále se Bílý balet utká s japonskou Kašimou.
Cristiano Ronaldo a jeho radost.
Cristiano Ronaldo a jeho radost. | Foto: ČTK

Jokohama - Fotbalisté Realu Madrid ve druhém semifinále mistrovství světa klubů v Japonsku podle očekávání porazili mexickou Américu 2:0 a v nedělním finále se utkají s domácím debutantem Kašimou. V Jokohamě na konci obou poločasů skórovali Karim Benzema a Cristiano Ronaldo. "Bílý balet" neprohrál 36. soutěžní zápas za sebou a vylepšil klubový rekord.

Real postrádal zraněné Balea, Ramose a Pepeho, další opory včetně Ronalda nastoupily od začátku. Právě čerstvý držitel Zlatého míče za letošní rok byl ve 28. minutě blízko vedoucímu gólu, ale hlavičkoval do tyče. V nastaveném čase první půle otevřel skóre Benzema po Kroosově pasu.

Úřadující vítěz Ligy mistrů měl převahu i po změně stran, jenže především Ronaldo dlouho zahazoval šance. Hvězdný Portugalec nejprve nechal vyniknout brankáře Muňoze a pak zblízka hlavou neusměrnil míč do sítě. Ronaldo se dočkal až ve třetí minutě nastavení, kdy zužitkoval Jamesovu přihrávku za obranu a propálil gólmana mexického týmu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy