Real Madrid góly v nastaveních porazil Américu a je druhým finalistou MS klubů

15. 12. 2016 14:02
Branky Karima Benzemy a Cristiana Ronalda z nastavených časů obou poločasů přinesly Realu Madrid výhru nad mexickým soupeřem. Ve finále se Bílý balet utká s japonskou Kašimou.
Cristiano Ronaldo a jeho radost.
Cristiano Ronaldo a jeho radost. | Foto: ČTK

Jokohama - Fotbalisté Realu Madrid ve druhém semifinále mistrovství světa klubů v Japonsku podle očekávání porazili mexickou Américu 2:0 a v nedělním finále se utkají s domácím debutantem Kašimou. V Jokohamě na konci obou poločasů skórovali Karim Benzema a Cristiano Ronaldo. "Bílý balet" neprohrál 36. soutěžní zápas za sebou a vylepšil klubový rekord.

Real postrádal zraněné Balea, Ramose a Pepeho, další opory včetně Ronalda nastoupily od začátku. Právě čerstvý držitel Zlatého míče za letošní rok byl ve 28. minutě blízko vedoucímu gólu, ale hlavičkoval do tyče. V nastaveném čase první půle otevřel skóre Benzema po Kroosově pasu.

Úřadující vítěz Ligy mistrů měl převahu i po změně stran, jenže především Ronaldo dlouho zahazoval šance. Hvězdný Portugalec nejprve nechal vyniknout brankáře Muňoze a pak zblízka hlavou neusměrnil míč do sítě. Ronaldo se dočkal až ve třetí minutě nastavení, kdy zužitkoval Jamesovu přihrávku za obranu a propálil gólmana mexického týmu.