Real je ve finále Ligy mistrů, Bayernu uštědřil debakl

FOTO Noční můra Bayernu: Ramos trkal, Ronaldo psal rekordy
I když se v Mnichově hrálo "teprve" semifinále, u hřiště stála jako motivace pro oba týmy vítězná trofej.
Fanoušci Realu byli namlsaní domácím vítězstvím Bílého baletu 1:0.
Naopak domácí příznivci neztráceli naději na obhajobu loňského triumfu v Lize mistrů.
Oba týmy uctily před výkopem minutou ticha zesnulé bývalé trenéry Tita Vilanovu a Vujadina Boškova.
29. 4. 2014 22:37
Fotbalisté Realu Madrid zcela s přehledem postoupili do finále Ligy mistrů, když v mnichovské Allianz Aréně rozstříleli Bayern 4:0

Mnichov - Žádné drama! Fotbalisté Realu Madrid zcela s přehledem postoupili do finále Ligy mistrů, když v mnichovské Allianz Aréně rozstříleli Bayern 4:0. Navázali tak na domácí výhru 1:0. Německý šampion tak neobhájí loňský triumf.

Hosté rozhodli už v prvních 20 minutách, kdy se dvakrát hlavou trefil Sergio Ramos. Stejný počet gólů si připsal i Cristiano Ronaldo, který tak překonal rekord Ligy mistrů. Jako první fotbalista v historii soutěže dokázal v jedné sezoně vstřelit šestnáct branek.

Duelu předcházela minuta ticha za bývalého trenéra Barcelony Tita Vilanovu, který minulý týden podlehl rakovině. Brzy domácí stadion smutnil znovu. Real totiž na svého soupeře vlétl. Po zaváhání Neuera mohl míč do odkryté brány dopravit Bale, ale netrefil se. To Ramos z rohového kopu v 16. minutě už uklidil balón k tyči.

Bayern si vystřelil až po přestávce

To od pravého beka Realu nebylo všechno. Po chvíli přišel přímý kop, Modričův centr Pepe prodloužil za sebe a tam do něho trknul opět Ramos. Stav byl 2:0 pro hosty a stále se hrálo jen na branku Bayernu. Benzema ani Ronaldo ale ve střeleckých žních nepokračovali.

To se změnilo až ve 34. minutě, kdy se držitel Zlatého míče nemýlil po precizní finální přihrávce Balea. V zápětí mohl přidat druhou trefu, když německý gólman vyběhl příliš daleko z brány, ale portugalský kanonýr minul opuštěnou branku.

Smutná chvíle pak přišla pro hostujícího Xabiho Alonsa, který sestřelil Schweinsteigera a kvůli třetí žluté kartě si nezahraje finále.

Po přestávce se Bayern také dostal na dostřel, ale neuspěli Robben ani Götze. Gólem zaváněla i Kroosova pumelice ze 78. minuty, ale těsně minula cíl.

Bayern doma prohrál poprvé o čtyři góly

Skóre se tedy měnilo jen na druhé straně. Střelecký rekord Ligy mistrů ještě trochu posunul Ronaldo, když z přímého kopu podstřelil zeď a balón zaplul k tyči.

Real se tak ve finále 24. května v Lisabonu utká s lepším ze středečního semifinále mezi Chelsea a Atléticem Madrid (můžete sledovat ZDE) a bude usilovat o jubilejní desáté vítězství v Lize mistrů.

Bayernu se naopak rozplynul sen o tom, že se stane prvním týmem, který dokáže v současném formátu soutěže obhájit celkový triumf. Mnichovský celek navíc utrpěl nejtěžší domácí porážku v pohárech v historii, na svém stadionu ještě na evropské scéně nikdy neprohrál o čtyři góly.

Odvetný zápas semifinále fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Real Madrid 0:4 (0:3)

Branky: 16. a 20. Ramos, 34. a 90. Ronaldo. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Trigo (všichni Portug.). ŽK: Dante - Xabi Alonso. Diváci: 68.000 (vyprodáno). První zápas: 0:1, postoupil Real.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Kross, Schweinsteiger - Robben, Müller (72. Pizarro), Ribéry (72. Götze) - Mandžukič (46. Martínez). Trenér: Guardiola.

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos (75. Varane), Coentrao - Modrič, Xabi Alonso, Di María (84. Casemiro) - Bale, Benzema (80. Isco), Ronaldo. Trenér: Ancelotti.