Real zdolal Bilbao 4:2, dvakrát se trefil Ronaldo

Aktualizováno 13. 2. 2016 23:57
Real Madrid vyhrál s Bilbaem 4:2 a dostal se na druhé místo španělské ligy. Dvě branky zaznamenal Portugalec Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo se proti Bilbau radoval dvakrát.
Cristiano Ronaldo se proti Bilbau radoval dvakrát. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v 24. kole španělské ligy nad Bilbaem 4:2 a posunuli se na druhé místo tabulky. Domácí útočník Cristiano Ronaldo si připsal dva góly a asistenci. Na vedoucí Barcelonu ztrácí Real bod, katalánský celek má ale dva zápasy k dobru. Třetí Atlético se navíc před Real může vrátit po nedělním duelu na hřišti Getafe.

Bilbao bylo blízko obratu skóre

Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě Ronaldo, domácím ale radost vydržela pouhých sedm minut, po chybě stopera Varaneho vyrovnal prvním gólem v sezoně Eraso. Bilbao dokonce mohlo dokonat obrat, Aduriz však trefil břevno.

Ještě do konce prvního poločasu ale Real rozhodl o tříbodovém zisku. Nejprve se prosadil kolumbijský reprezentant Rodríguez, na něhož o chvíli později navázal po Ronaldově přihrávce Kroos, který se na stadionu Realu trefil poprvé od listopadu 2014.

V závěru sice dostal červenou kartu Varane, několik minut nato se ale podruhé v zápase trefil Ronaldo a oslavil 21. ligovou trefu v sezoně. Bilbau už nepomohl ani gól Elustonda z poslední minuty. "Bílý balet" v posledních devíti zápasech bodoval a vstřelil v nich 38 branek.

Pojedenácté za sebou bodoval Villarreal, když porazil Málagu díky gólu Soldada 1:0. "Žlutá ponorka" se nachází na čtvrtém místě se ztrátou tří bodů na Atlético Madrid. Na domácím stadionu se Villarreal prezentuje kvalitní defenzivou, v lize na El Madrigal inkasoval naposledy 6. prosince.

Valencie v desátém ligovém utkání s trenérem Garym Nevillem poprvé dosáhla na tři body. S Espaňolem sice prohrávala od 52. minuty po Duarteho gólu, domácí ale v 71. a 76. minutě skóre otočili. Prosadili se Negredo a Čeryšev, který ve Valencii hostuje z Realu Madrid. Valencie získala plný počet bodů poprvé od 7. listopadu.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Real Madrid - Bilbao 4:2 (3. a 87. Ronaldo, 37. Rodríguez, 45. Kroos - 10. Eraso, 90. Elustondo), Villarreal - Málaga 1:0 (18. Soldado), Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (71. Negredo, 76. Čeryšev - 52. Duarte), La Coruňa - Betis Sevilla 2:2 (15. Bergantiňos, 51. Fajr - 20. Musonda, 37. Vargas)