Real zdolal Bilbao 4:2, dvakrát se trefil Ronaldo

Aktualizováno 13. 2. 2016 23:57
Real Madrid vyhrál s Bilbaem 4:2 a dostal se na druhé místo španělské ligy. Dvě branky zaznamenal Portugalec Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo se proti Bilbau radoval dvakrát.
Cristiano Ronaldo se proti Bilbau radoval dvakrát. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v 24. kole španělské ligy nad Bilbaem 4:2 a posunuli se na druhé místo tabulky. Domácí útočník Cristiano Ronaldo si připsal dva góly a asistenci. Na vedoucí Barcelonu ztrácí Real bod, katalánský celek má ale dva zápasy k dobru. Třetí Atlético se navíc před Real může vrátit po nedělním duelu na hřišti Getafe.

Bilbao bylo blízko obratu skóre

Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě Ronaldo, domácím ale radost vydržela pouhých sedm minut, po chybě stopera Varaneho vyrovnal prvním gólem v sezoně Eraso. Bilbao dokonce mohlo dokonat obrat, Aduriz však trefil břevno.

Ještě do konce prvního poločasu ale Real rozhodl o tříbodovém zisku. Nejprve se prosadil kolumbijský reprezentant Rodríguez, na něhož o chvíli později navázal po Ronaldově přihrávce Kroos, který se na stadionu Realu trefil poprvé od listopadu 2014.

V závěru sice dostal červenou kartu Varane, několik minut nato se ale podruhé v zápase trefil Ronaldo a oslavil 21. ligovou trefu v sezoně. Bilbau už nepomohl ani gól Elustonda z poslední minuty. "Bílý balet" v posledních devíti zápasech bodoval a vstřelil v nich 38 branek.

Pojedenácté za sebou bodoval Villarreal, když porazil Málagu díky gólu Soldada 1:0. "Žlutá ponorka" se nachází na čtvrtém místě se ztrátou tří bodů na Atlético Madrid. Na domácím stadionu se Villarreal prezentuje kvalitní defenzivou, v lize na El Madrigal inkasoval naposledy 6. prosince.

Valencie v desátém ligovém utkání s trenérem Garym Nevillem poprvé dosáhla na tři body. S Espaňolem sice prohrávala od 52. minuty po Duarteho gólu, domácí ale v 71. a 76. minutě skóre otočili. Prosadili se Negredo a Čeryšev, který ve Valencii hostuje z Realu Madrid. Valencie získala plný počet bodů poprvé od 7. listopadu.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Real Madrid - Bilbao 4:2 (3. a 87. Ronaldo, 37. Rodríguez, 45. Kroos - 10. Eraso, 90. Elustondo), Villarreal - Málaga 1:0 (18. Soldado), Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (71. Negredo, 76. Čeryšev - 52. Duarte), La Coruňa - Betis Sevilla 2:2 (15. Bergantiňos, 51. Fajr - 20. Musonda, 37. Vargas)

před 45 minutami

Bitcoin klesl pod 34 000 dolarů, je nejníže od konce července

Bitcoin klesl pod 34 000 dolarů, je nejníže od konce července a 51 procent pod svým dosavadním maximem. Prudce oslabuje i kryptoměna ethereum.

před 46 minutami

Za schvalování teroristického útoku na internetu dostal muž tříletou podmínku

Pražský městský soud udělil sedmapadesátiletému Zdeňku Salovi za podporu a propagaci terorismu tříletý podmíněný trest s pětiletou zkušební dobou. Řidič kamionu v březnu 2019 na internetu vychvaloval pachatele teroristického útoku v Christchurchi na Novém Zélandu, který ve dvou mešitách zastřelil pět desítek lidí. Rozsudek není pravomocný, muž i státní zástupce si ponechali lhůtu na možné odvolání. Sala vinu popírá.

Muž podle obžaloby pod článek o střelbě na Novém Zélandu na webu zvrácený.cz napsal komentář "Dobře on, tak na muslimáče". Dopustil se tak podle státního zástupce trestného činu podpora a propagace terorismu. Žalobce Miloš Klátik ho za to navrhl poslat na pět let do vězení, soudkyně Jarmila Pavlátová však stejně jako většina soudců v podobných případech uložila podmíněný trest.

"Jde o ojedinělé jednání, kdy schvaloval takto odporný čin," prohlásila předsedkyně trestního senátu. U soudu se podle ní neprokázalo, že by Sala patřil do nějaké extremistické organizace nebo že by psal další podobné komentáře. Muž ale podle ní neprojevil žádnou lítost, proto dostal nejvyšší možný podmíněný trest. Sala vinu u hlavního líčení popřel. "Nic takového jsem nenapsal," uvedl. Dodal, že z jeho IP adresy mohl komentář odeslat i někdo jiný. Jeho argument však soud neuznal.

Za podporu a propagaci terorismu přes veřejnou síť hrozí trest pět až 15 let vězení. Soudy však zatím v případě schvalování útoku v Christchurchi ukládaly podmíněné tresty.

před 50 minutami

Ruské akcie i rubl kvůli sporu Moskvy se Západem o Ukrajinu prudce oslabují

Ruské akcie od rána výrazně klesají, jejich hlavní index dopoledne odepisoval více než šest procent. Výrazně dolů zamířil i ruský rubl, který je k dolaru na nejnižších hodnotách od podzimu 2020. Podle analytiků je za tímto propadem citelné zhoršení vztahů mezi Ruskem a Západem. Ten se obává, že Rusko se chystá napadnout Ukrajinu, přestože Moskva opakovaně odmítá, že by něco takového plánovala.

Krátce před 11:00 SEČ se dolar prodával za 78,20 rublu, a vykazoval tak růst o 0,9 procenta. Naposledy byl tak vysoko v říjnu 2020. Ještě loni na podzim stačilo na nákup jednoho dolaru kolem 70 rublů. Euro se ve stejnou dobu prodávalo za 88,55 rublu a vykazovalo růst o 0,6 procenta. Pohybuje se tak blízko maxima z loňského jara.

Zvýšená kolísavost je u cen ruských aktiv patrná už několik týdnů, v posledních dnech ale napětí mezi Ruskem a Západem vygradovalo. Spojené státy v neděli oznámily, že nařizují rodinám diplomatů, aby opustily Ukrajinu.