Real dotáhl vedoucí Barcelonu, která jen remizovala s Espaňolem

4. 1. 2020 23:05
Fotbalisté Barcelony překvapivě remizovali v 19. kole španělské ligy v derby na hřišti Espaňolu 2:2. Zůstali tak na prvním místě tabulky už jen o skóre před Realem Madrid, který zvítězil na stadionu Getafe 3:0.
Raphaël Varane se postaral o dva góly Realu
Raphaël Varane se postaral o dva góly Realu | Foto: Reuters

V barcelonském derby se překvapivě ujal vedení poslední tým soutěže Espaňol, když brankáře Neta, který nahradil zraněnou jedničku Marca-Andrého ter Stegena, překonal hlavou David López. Lídr tabulky ale utkání po přestávce otočil. Nejprve se v 50. minutě prosadil Luis Suárez a o devět minut později přidal druhý zásah střídající Arturo Vidal.

V 75. minutě ale musel ze hřiště po druhé žluté kartě Frenkie de Jong a oslabený favorit vedení neuhájil. Dvě minuty před koncem si naběhl mezi obránce čínský křídelník Wu Lej a přesnou křížnou střelou zařídil svému týmu bod.

U prvních dvou branek Realu byl stoper Raphaël Varane, v závěru přidal pojistku Luka Modrič. "Bílý balet" vyhrál v lize poprvé po třech zápasech.

Varane nejprve podstoupil ve 34. minutě souboj s brankářem Davidem Soríou, při němž si domácí gólman srazil centrovaný míč rukou do vlastní sítě. Po změně stran už se francouzský obránce prosadil "čistou" hlavičkou po standardní situaci Toniho Kroose.

Getafe na šestém místě tabulky vystřídala Valencie, která potvrdila formu a drží sérii sedmi soutěžních utkání bez porážky. Vítězství 1:0 nad Eibarem zařídil sedmým gólem v sezoně nejlepší střelec týmu Maxi Gómez.

Atlético Madrid porazilo 2:1 Levante a dostalo se díky lepšímu skóre na třetí místo před Sevillu. Všechny tři branky padly mezi 13. a 18. minutou prvního poločasu.

Skóre otevřel se třemi góly a pěti asistencemi nejproduktivnější hráč Atlética Ángel Correa, vzápětí vyrovnal po signálu z přímého kopu Marti Roger. O vítězství svěřenců trenéra Diega Simeoneho rozhodl hlavou Felipe.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo: Valencie - Eibar 1:0 (27. Gómez), Getafe - Real Madrid 0:3 (34. vlastní Soría, 53. Varane, 90.+6 Modrič), Atlético Madrid - Levante 2:1 (13. Correa, 18. Felipe - 16. Roger), Espaňol Barcelona - FC Barcelona 2:2 (23. David López, 88. Wu Lej - 50. Suárez, 59. Vidal).

1. FC Barcelona 19 12 4 3 49:23 40
2. Real Madrid 19 11 7 1 36:12 40
3. Atlético Madrid 19 9 8 2 22:12 35
4. FC Sevilla 19 10 5 4 24:18 35
5. San Sebastian 18 9 4 5 32:23 31
6. Valencie 19 8 7 4 29:25 31
7. Getafe 19 8 6 5 26:20 30
8. Bilbao 19 7 8 4 20:13 29