Aktualizováno 18. 12. 2016 16:07
Real Madrid podruhé v historii vyhrál mistrovství světa klubů. Královský klub porazil ve finále japonskou Kašimu 4:2, vítězství řídil Portugalec Cristiano Ronaldo, který nasázel hattrick.

Jokohama - Fotbalisté Realu Madrid podruhé vyhráli mistrovství světa klubů. Ve finále v Jokohamě měl ale favorizovaný vítěz Ligy mistrů velké problémy s domácím nováčkem turnaje Kašimou a zvítězil 4:2 až díky dvěma gólům v prodloužení. Hattrickem se blýskl držitel Zlatého míče za letošní rok Cristiano Ronaldo.

Japonský šampion do 13. ročníku turnaje vstoupil už v předkole a po třech výhrách překvapivě došel do finále. V něm Kašima dlouho vzdorovala i Realu, který ale přece jenom ukázal svou sílu a navázal na předloňský triumf.

"Nečekali jsme, že budou hrát tak dobře, ale v podobných finálových zápasech musíte trpět. Moc jsme chtěli tuhle trofej, takže jsme zakončili rok tím nejlepším způsobem. Máme velkou radost," řekl novinářům Ronaldo.

Španělské mužstvo poslal do vedení v deváté minutě Benzema po dorážce Modričovy střely. Real měl dlouho hru pod kontrolou, ale minutu před pauzou po zaváhání obrany vyrovnal křížnou ranou Šibasaki.

Kašima dokonce vedla

Japonský záložník dokonce v 52. minutě otočil skóre, když se protáhl okolo několika protihráčů a střelou k tyči překonal brankáře Navase. Vedení však Kašimě dlouho nevydrželo. Jamamoto v šestnáctce fauloval Vázqueze a nařízenou penaltu po hodině hry bezpečně proměnil Ronaldo.

Real outsidera sevřel a vytvořil si několik šancí. Domácí ale podržel gólman Sogahata a Ronaldův gól nebyl uznán pro ofsajd. V závěru musel zasahovat i Navas.

Prodloužení patřilo Realu. V 98. minutě Ronaldo skóroval po Benzemově pasu. Radost z vyrovnání hlavičkujícímu Suzukimu překazilo břevno a ve 104. minutě definitivně rozhodl střelou pod břevno opět hvězdný Portugalec. "Bílý balet" vylepšil klubový rekord na 37 soutěžních zápasů bez porážky za sebou.

"Ode mě se vždycky čeká víc. Byl to velmi šťastný týden, vyhrál jsem Zlatý míč a teď mistrovství světa klubů. Perfektní zakončení dokonalého roku," prohlásil jednatřicetiletý Ronaldo, který letos ještě ovládl Euro s Portugalskem.

V souboji o třetí místo kolumbijský Atlético Nacional zdolal mexický Club América na penalty 4:3, když v normální hrací době utkání skončilo rovněž 2:2. Za vítěze hrál od začátku bývalý záložník Bohemians 1905 Mosquera a v rozstřelu proměnil pokutový kop.