Real díky Ronaldovu gólu v nastavení otočil zápas v Levante

Aktualizováno 6. 10. 2013 0:30
Ještě v 90. minutě prohrával Real Madrid v Levante 1:2, přesto dokázal zápas vyhrát. V 94. minutě rozhodl o výhře bílého baletu Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid na poslední chvíli odvrátili ve španělské lize druhou porážku v řadě a dvěma góly v závěru otočili duel s Levante.

Po vítězství 3:2 jsou v tabulce třetí s pětibodovým mankem na první Barcelonu, která vyhrála 4:1 nad Valladolidem a stále ještě neztratila bod.

Druhé Atlético Madrid může Katalánce dostihnout v neděli, kdy hraje s Vigem.

Real dokázal vždy rychle zareagovat

Real bez zraněného nejdražšího hráče světa Garetha Balea dlouho čekal ve Valencii na vstřelený gól, který dal až v 61. minutě, kdy po rohovém kopu vyrovnal na 1:1 Sergio Ramos.

Levante skórovalo krátce předtím z rychlého brejku, na jehož konci byl Baba Diawara.

Levante překvapilo Real ještě jednou brankou, pět minut před koncem vyhrál souboj s brankářem Diegem Lópezem střídající marocký útočník Nabil El Zhar, udržel míč v souboji s dvojicí obránců a poslal svůj tým do vedení 2:1.

Bílý balet nicméně znovu bleskově odpověděl díky Álvaru Moratovi a nakonec duel otočil díky tečované ráně Cristiana Ronalda.

Také Barcelona musela otáčet

Barcelona už předchozím sedmým vítězstvím v sedmém duelu potvrdila svůj historicky nejlepší vstup do soutěže a dnes stoprocentní bilanci znovu prodloužila.

Svůj duel také otáčela, ale její příznivci na Nou Campu se nemuseli tolik nervovat jako fanoušci hlavního konkurenta a nakonec viděli i přes absenci zraněného Lionela Messiho jednoznačné vítězství.

Valladolid vedl jen čtyři minuty, poté co se v 10. minutě po rohu prosadil Javi Guerra, o srovnání se totiž brzy postaral ranou z dálky Alexis Sánchez.

Rozhodující gól vstřelil 56. minutě Xavi, kterému na konci kombinační akce stačilo jen nastavit nohu na přihrávku Cristiana Tella. Brzy pojistil skóre znovu Sánchez a čtvrtý gól přidal po jeho přihrávce Neymar.

Vyhrát úvodních osm zápasů španělské ligy se zatím podařilo jen Realu. V ročnících 1961/62, 1968/69 a 1987/88 madridský tým výborný úvod vždy zúročil mistrovským titulem.

Kouč Barcelony Gerardo Martino je prvním trenérem, který do angažmá v Primera división vstoupil osmi výhrami.

San Sebastian opět v závěru selhal

San Sebastian podruhé během týdne přišel o body těsně před koncem.

Po porážce 1:2 v Lize mistrů s Leverkusenem, který rozhodl ve druhé minutě nastavení z přímého kopu, dnes doplatil proti Vallecanu na pokutový kop.

Ten minutu před koncem proměnil Jonathan Viera a rozhodl o výhře Raya 1:0.

Real Sociedad pokračuje v nevýrazných výkonech a s jediným vítězstvím je v tabulce čtrnáctý.

V La lize přitom obhajuje čtvrtou příčku, díky které se z předkola dostal do Ligy mistrů. Baskové na výhru ve všech soutěžích čekají už devět duelů.

Elche podruhé za sebou vyhrálo

Elche naopak vyhrálo druhý zápas za sebou a v tabulce je i před San Sebastianem jedenácté.

Dnes nováček zdolal 2:1 Espaňol Barcelona a navázal na úspěch z minulého týdne, který byl jeho prvním prvoligovým vítězstvím od února 1989.

Výsledky 8. kola:

Málaga - Pamplona 0:1 (23. O. Riera), Elche - Espaňol Barcelona 2:1 (40. a 74. Corominas - 66. Bifouma), Vallecano - San Sebastian 1:0 (89. Viera z pen.), Levante - Real Madrid 2:3 (57. Diawara, 86. El Zhar - 61. Ramos, 90. Morata, 90.+4 Ronaldo), FC Barcelona - Valladolid 4:1 (14. a 64. Sánchez, 52. Xavi, 70. Neymar - 19. Guerra).

1. FC Barcelona 8 8 0 0 28:6 24
2. Atlético Madrid 7 7 0 0 19:5 21
3. Real Madrid 8 6 1 1 17:9 19
4. Villarreal 8 5 2 1 15:7 17
5. Bilbao 7 4 0 3 12:12 12
6. Valencie 7 4 0 3 10:10 12
7. Espaňol Barcelona 8 3 2 3 11:11 11
8. Getafe 7 3 1 3 9:10 10