Razie na sázkařský gang. Policie zadržela 14 osob

ČTK ČTK
19. 9. 2013 8:36
Singapurská policie zatkla během dnešní dvanáctihodinové akce 14 lidí, kteří jsou pravděpodobně členy kriminálního gangu, jenž organizuje ovlivňování fotbalových zápasů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Fortuna

Singapur - Singapurská policie zatkla během dnešní dvanáctihodinové akce 14 lidí, kteří jsou pravděpodobně členy kriminálního gangu, jenž organizuje ovlivňování fotbalových zápasů. Zadrženy byly dvě ženy a dvanáct mužů, z nichž jeden je údajně hlavou celé skupiny.

"Singapurská policie tím udělala velký krok k rozbití celého syndikátu. Zatkla hlavní podezřelé a pravděpodobného šéfa," komentovala akci mezinárodní policejní organizace Interpol.

Evropský policejní úřad Europol v únoru uvedl, že singapurský sázkařský gang se pouze v Evropě podílel na zmanipulování minimálně 380 zápasů. Mezi nimi byly duely Ligy mistrů a kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa.

Asijská sázkařská mafie mohla mít podle spekulací podíl i na aféře v českém fotbale, která vypukla minulý týden. Policie v souvislosti s nelegálními sázkami obvinila dvanáct fotbalistů z různých výkonnostních sfér. Vyšetřování podle všeho směřuje hlavně k zápasům juniorské ligy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy