reklama
 
 

Raúl a spol.? Skočím za nimi na hotel, plánuje Látal

15. 2. 2012 13:15
Látal v dresu Schalke vyhrál Pohár UEFA, mač v Plzni ale nestíhá.

Sokolov - Kvízová otázka: Který český fotbalista vyhrál jako první některý z evropských pohárů? Správná oďpověď: dvojice Radoslav Látal - Jiří Němec v barvách Schalke 04. Šlo o Pohár UEFA a rok 1997.

Radoslav Látal, nyní trenér Sokolova, se pochopitelně nemůže dočkat čtvrtečního duelu Evropské ligy, v němž Viktoria Plzeň změří síly právě se Schalke.

O fotbale čtěte více:

Budete ve Štruncových sadech na tribuně?

"Bohužel to nepůjde. Zrovna s týmem odjíždíme na soustředění do Břeclavi, takže se to nedá zkombinovat. Ale za týmem Schalke se chci zastavit ještě dneska na hotelu, pozdravit se tam se známými."

Výhra v Poháru UEFA

Pohár UEFA 1996-97

Koho Schalke vyřadilo cestou do finále: Roda Kerkrade, Trabzonspor, Bruggy, Valencia, Tenerife

Finále: O trofej se hrálo na dva zápasy systémem doma venku. V Německu Schalke zvítězilo 1:0, v Miláně pak Inter stejným výsledkem.

Penaltový rozstřel: Na italské straně Zamorano a Winter selhali, proměnil jen Djorkaeff. Za Schalke Anderbrügge, Thon, Max i Wilmots stříleli přesně a trofej získalo německé mužstvo.

A co Češi: V obou finálových zápasech nasotupili Němec i Látal vždy v základní sestavě Schalke, Němec odehrál všechny minuty, Látal střídal v prodloužení odvety, ve 119. minutě utkání.

Udržujete ještě kontakty s klubem, nebo s bývalými spoluhráči?

"S někým jsem v kontaktu, s někým ne. Spousta hráčů, s nimiž jsem dres Schalke oblékal, působí dnes také v roli trenérů. Těch osm let, co jsem v Schalke strávil, to bylo pochopitelně krásné období. Vyhráli jsme Pohár UEFA, Německý pohár, byli jsme krůček od vítězství k lize."

A co nizozemský trenér Huub Stevens. Ten vede Schalke nyní - a zároveň byl i u toho, když jste před lety na San Siru přestříleli v penaltách Inter Milán a vyhráli Pohár UEFA!

"Z odborného hlediska mě jeho taktický koncept velmi zajímá, rád se podívám, jak to hraje teď, bohužel jen v televizi."

Má Plzeň proti Schalke šanci?

"Šanci má, ale favoritem je určitě německý tým. Ekonomická síla Schalke je úplně někde jinde. Plzeň je navíc oproti podzimu oslabená o Jiráčka a Bystroně. A nemá za sebou  zatím žádný ostrý zápas, jde do utkání rovnou z přípravy. Takže to Plzeň rozhodně nebude mít snadné."

Ještě jednu otázku z jiného soudku: Po návratu z Německa jste nakonec zakotvil v Baníku Ostrava, kde jste se mistrovského titulu v roce 2004 dočkal. Co říkáte na současné dění v klubu?

"Zaregistroval jsem změnu majitelů. Jsem rád, že se věci v Baníku začnou konsolidovat, ty změny by měly být ve prospěch fotbalu. Věřím, že se Baníku podaří vyrovnat se s těmi obtížemi, které měl doposud. Je to příslib do budoucna."

autor: Luděk Mádl | 15. 2. 2012 13:15

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama