Rajtoral tentokrát výhru neslavil, Hannover porazilo Schalke

9. 2. 2014 19:58
Fotbalisté Hannoveru s obráncem Františkem Rajtoralem prohráli ve 20. kole německé ligy 0:2 na hřišti Schalke a v tabulce soutěže zůstali desátí.
František Rajtoral ve svém druhém utkání za Hannover prohrál se Schalke
František Rajtoral ve svém druhém utkání za Hannover prohrál se Schalke | Foto: Sport

Berlín - Fotbalisté Hannoveru s obráncem Františkem Rajtoralem prohráli ve 20. kole německé ligy 0:2 na hřišti Schalke a v tabulce soutěže zůstali desátí. Stuttgart utrpěl pátou porážku v řadě a po debaklu 1:4 s Augsburgem je jen dva body od sestupového pásma.

Rajtoral si odbyl bundesligovou premiéru před týdnem při vítězství 3:1 nad Mönchengladbachem a dnes i přes uzdravení Japonce Hirokiho Sakaie v sestavě na místě pravého beka zůstal.

Favorizovaný gelserkirchenský klub si však pojistil čtvrtou příčku a dvěma góly v závěru první půle si zajistil tři body. V 39. minutě Rajtorala přelstili Chinedu Obasi a Sead Kolašinac, po jehož asistenci poslal míč do odkryté branky Jefferson Farfán. Minutu před přestávkou zvýšil Max Meyer. Schalke má po zimní přestávce na kontě tři výhry a skóre 7:1.

Ve Stuttgartu otevřel skóre v 35. minutě Arkadiusz Milik, ještě do poločasu zvýšil André Hahn, který pak přidal gól po přestávce. Již bez vyloučeného Vedada Ibiševiče sice VfB snížil zásluhou Konstantina Rausche, ale hned z protiútoku upravil na konečných 4:1 Tobias Werner. Augsburg vyrovnal své nejvyšší vítězství v ročníku, stejným výsledkem porazil v prosinci Braunschweig.

Do kádru Augsburgu, který se posunul na osmou příčku, se po svalovém zranění vrátil záložník Jan Morávek, ani za rozhodnutého stavu se ale z lavičky na hřiště nedostal. Dál tak musí čekat na první start od listopadového duelu s Herthou Berlín.