Rajtoral: Nejsem univerzál, ale v záloze se cítím dobře

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 10. 2012 23:38
Plzeňský fotbalista František Rajtoral se posunul z obrany do zálohy a tato úloha mu sedí. Klidně by si troufnul hrát na tomto postu i v reprezentaci.
Obrana, nebo záloha? Františku Rajtoralovi je to jedno
Obrana, nebo záloha? Františku Rajtoralovi je to jedno | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Posunul se z obrany do zálohy a i na tomto postu patří k nejlepším hráčům Viktorie Plzeň. Fotbalový reprezentant František Rajtoral se nebrání tomu, že by nastoupil na tomto postu i v reprezentaci.

"Cítím se dobře, ale to je na trenérovi, ještě jsme mou případnou úlohu v týmu neprobírali," přiznal na pondělním reprezentačním srazu Rajtoral.

S Plzní se vám v poslední době nedaří. Jak v poháru na Atléticu Madrid, tak v neděli v Příbrami jste prohráli 0:1. V jaké náladě jste se připojil k národnímu týmu?

Ty myšlenky zase nejsou tak černé. Na Atletiku už jsem věřil, že to zvládneme na remízu, ale bohužel nestalo se. V neděli jsme to, pravda, dovršili porážkou v Příbrami. Po zápase o tom člověk chvíli přemýšlí, ale pak se soustředí na to, co přijde. Jsem sice zklamaný, ale už je to minulost a já věřím, že si tu zlepším náladu. 

Čím si to vysvětlujete, že v poslední době Viktoria tak ztrácí?

Nevím, kdybych to věděl, tak se nějak přizpůsobíme. Možná nám vážně chyběl Pavel Horváth, ale já věřím, že už příště proti Jablonci tyhle ztráty doženeme a napravíme si reputaci.

Cítíte výhodu v tom, že se páteční reprezentační utkání proti Maltě bude hrát v Plzni, vlastně u vás doma?

Výhodu asi ne, takhle o tom nepřemýšlím. Snad jen tím, že znám to prostředí. Ale jsem rád, že se to hraje v Plzni. Za ty tři poslední roky se tam udělal pořádný kus práce. Postavil se stadion, chodí lidi a já věřím, že jich přijde hodně i na reprezentaci.

Zatím ale chybí doprodat asi ještě dva tisíce lístků...

Stadion tu ale není velký a, i když přijde třeba osm tisíc, stejně bude dobrá atmosféra. Fanoušci jsou úspěchy Plzně namlsaní, fotbal je tam baví, věřím, že stadion ochozy naplní.

Museli jste kvůli reprezentaci v Plzni vyklidit kabinu?

Zatím ne, to až ve středu, kdy se tam přesouváme. Já ale věřím, že nám, co v Plzni hrajeme, udělají výjimku a že zůstaneme tam, kde obvykle jsme. Já budu jenom rád, protože mám ve skříňce pořádný bordel.

V Plzni už teď pravidelně hrajete na kraji zálohy místo v obraně, mluvil už jste s trenérem Bílkem o tom, že by s vámi mohl počítat i pro tento post?

Ještě ne, nebyla příležitost, zatím jsme měli jen společný oběd. Ale záleží na něm. Musím říct, že se tam ale cítím dobře. Tím, že se Plzeň snaží o ofenzivní styl, je člověk mnohem blíž k brance a má větší šanci dát gól.

Takže jste připravený hrát na kraji obrany i zálohy, když bude potřeba?

Samozřejmě. Nechci říct, že jsem nějaký univerzál. Ale na záloze jsem hrál, než jsem přišel do Plzně, pak jsem se přesunul do obrany a teď jsem zase v záloze. Nevidím v tom zkrátka problém. 

V poslední době jsou vztahy mezi Plzní a Spartou dost najaté. Budete se nějak popichovat s Josefem Hušbauerem?

Tak já jsem Pepu poznal jako pohodového kluka, což jsme určitě i my. Nebudeme se na sebe koukat skrze prsty. Navíc ta kauza, která po našem zápase vznikla, jde naprosto mimo mě. A nějaké popichování stejně nejsem.

Ani si o tom zápase nepromluvíte?

Možná si něco řekneme, ale co nám Pepa může říct? Maximálně pogratulovat k vítězství. (smích)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Kandidát ODS na senátora v Ústí nad Orlicí Kopecký odstoupil, pil před jízdou

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

"Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německo podle kancléře Scholze zvažuje, jestli zatím nezachová jaderné elektrárny

Německo zvažuje, zda má smysl ponechat své tři poslední jaderné elektrárny ještě v provozu. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci prohlásil kancléř Olaf Scholz. Německo původně plánovalo odstavit reaktory na konci letošního roku, čímž by země definitivně zastavila výrobu energie z jádra. Kvůli energetické krizi vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu ale řada politiků včetně těch vládních požaduje pozdější odchod od nukleární energetiky.

Scholz na úvod konference řekl, že největší výzvou nejen pro Německo zůstává ruský vpád na Ukrajinu a jeho dopady. "Hlavním cílem vlády je nezávislost Německa na fosilních zdrojích energie," řekl s tím, že důvody jsou ekologické i bezpečnostní. Kvůli válce jsou nyní nejisté dodávky ruského plynu do Evropy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy