Radostová rezignovala na členství v odvolací komisi. Nesouhlasí s vývojem uvnitř fotbalové asociace

Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 6. 2017 17:45
V uplynulých čtyřech letech pracovala Kateřina Radostová jako předsedkyně Odvolací komise Fotbalové asociace ČR. Na členství v nové komisi už ale rezignovala
Kateřina Radostová řekla novým poměrům ve fotbalové asociaci: Ne!
Kateřina Radostová řekla novým poměrům ve fotbalové asociaci: Ne! | Foto: ČTK

Praha - Před valnou hromadou dostala od Romana Berbra vzkaz, ať už znovu ani nekandiduje, že jeho podporu nedostane. Přesto ligové kluby Kateřinu Radostovou na další čtyřleté období 3. června do Odvolací komise Fotbalové asociace ČR zvolily.

Jenže hned po prvním  zasedání nové komise se odbornice na sportovní právo, která právě "odvolačku" v uplynulých 4 letech vedla, rozhodla na členství v komisi rezignovat. A to na protest vůči atmosféře, která právě po valné hromadě uvnitř českého fotbalu, ovládaného nyní především českým místopředsedou Romanem Berbrem, zavládla.

Na zasedání proběhla volba nového předsedy komise, oproti předchozím zvyklostem tajná. Kateřina Radostová získala 3 hlasy, Jan Lego hlasy 4 a stal se předsedou. Radostová nabízenou pozici místopředsedkyně odmítla a na členství v odvolací komisi se rozhodla úplně rezignovat.

"Chtěla bych se omluvit především ligovým klubům, které mi ve volbách opět daly svou důvěru. Ale my jsme tu v uplynulých 4 letech budovali komisi, která fungovala opravdu nezávisle, bez zásahů vnějších vlivů a rozhodovala výhradně věcně a na bázi odbornosti," říká Radostová.

"Přeji kolegům kteří nyní budou v odvolací komisi pracovat a pokračovat, aby fungovali na podobných principech, ale já se rozhodla za dané situace na svůj mandát v komisi rezignovat. Vnímám svůj krok též jako jistý impulz, který po mém soudu současné dění ve fotbalové asociaci potřebuje, protože s některými věcmi prostě nemí na místě se jen tak smířit," říká expertka na sportovní právo, která opakovaně hájila i zájmy českých klubů na mezinárodní scéně.

Například se jí podařilo odblokovat kariéru Zinedina Mustedanagiče, který směl po příchodu z Bosny v barvách Sparty jen trénovat a nesměl nastupovat k mistrovským utkáním.

Ale zpátky k aktuálnímu nesváru. Co se Radostové nelíbí na současném uspořádání asociace? "Fotbal nedal pozitivní signál tím, že si začátkem června nezvolil nového předsedu ani nový výkonný výbor. Přitom moravská komora přišla s jasným návrhem, jak situaci řešit. Ale komora česká ji odmítla a sama žádné konstruktivní stanovisko do situace nevnesla," zmiňuje Radostová.

Jak známo, česká komora tlačila na valné hromadě předsednického kandidáta Martina Malíka, ředitele STES. Zatímco Moravané dávali své hlasy Petru Fouskovi, bývalému generálnímu sekretáři.

Morava pak nabídla kompromis, že nechá Malíka vyhrát a získat předsednickou funkci, ovšem výměnou za to, že se Roman Berbr vzdá své kandidatury do výkonného výboru. To česká strana nevyslyšela.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy