Radostová rezignovala na členství v odvolací komisi. Nesouhlasí s vývojem uvnitř fotbalové asociace

Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 6. 2017 17:45
V uplynulých čtyřech letech pracovala Kateřina Radostová jako předsedkyně Odvolací komise Fotbalové asociace ČR. Na členství v nové komisi už ale rezignovala
Kateřina Radostová řekla novým poměrům ve fotbalové asociaci: Ne!
Kateřina Radostová řekla novým poměrům ve fotbalové asociaci: Ne! | Foto: ČTK

Praha - Před valnou hromadou dostala od Romana Berbra vzkaz, ať už znovu ani nekandiduje, že jeho podporu nedostane. Přesto ligové kluby Kateřinu Radostovou na další čtyřleté období 3. června do Odvolací komise Fotbalové asociace ČR zvolily.

Jenže hned po prvním  zasedání nové komise se odbornice na sportovní právo, která právě "odvolačku" v uplynulých 4 letech vedla, rozhodla na členství v komisi rezignovat. A to na protest vůči atmosféře, která právě po valné hromadě uvnitř českého fotbalu, ovládaného nyní především českým místopředsedou Romanem Berbrem, zavládla.

Na zasedání proběhla volba nového předsedy komise, oproti předchozím zvyklostem tajná. Kateřina Radostová získala 3 hlasy, Jan Lego hlasy 4 a stal se předsedou. Radostová nabízenou pozici místopředsedkyně odmítla a na členství v odvolací komisi se rozhodla úplně rezignovat.

"Chtěla bych se omluvit především ligovým klubům, které mi ve volbách opět daly svou důvěru. Ale my jsme tu v uplynulých 4 letech budovali komisi, která fungovala opravdu nezávisle, bez zásahů vnějších vlivů a rozhodovala výhradně věcně a na bázi odbornosti," říká Radostová.

"Přeji kolegům kteří nyní budou v odvolací komisi pracovat a pokračovat, aby fungovali na podobných principech, ale já se rozhodla za dané situace na svůj mandát v komisi rezignovat. Vnímám svůj krok též jako jistý impulz, který po mém soudu současné dění ve fotbalové asociaci potřebuje, protože s některými věcmi prostě nemí na místě se jen tak smířit," říká expertka na sportovní právo, která opakovaně hájila i zájmy českých klubů na mezinárodní scéně.

Například se jí podařilo odblokovat kariéru Zinedina Mustedanagiče, který směl po příchodu z Bosny v barvách Sparty jen trénovat a nesměl nastupovat k mistrovským utkáním.

Ale zpátky k aktuálnímu nesváru. Co se Radostové nelíbí na současném uspořádání asociace? "Fotbal nedal pozitivní signál tím, že si začátkem června nezvolil nového předsedu ani nový výkonný výbor. Přitom moravská komora přišla s jasným návrhem, jak situaci řešit. Ale komora česká ji odmítla a sama žádné konstruktivní stanovisko do situace nevnesla," zmiňuje Radostová.

Jak známo, česká komora tlačila na valné hromadě předsednického kandidáta Martina Malíka, ředitele STES. Zatímco Moravané dávali své hlasy Petru Fouskovi, bývalému generálnímu sekretáři.

Morava pak nabídla kompromis, že nechá Malíka vyhrát a získat předsednickou funkci, ovšem výměnou za to, že se Roman Berbr vzdá své kandidatury do výkonného výboru. To česká strana nevyslyšela.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 5 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy