Rada z Německa: S Barošem by měl útočit Fenin

roj
20. 10. 2009 11:35
Skibbe: Fenin je česká útočná dvojka
Martin Fenin
Martin Fenin | Foto: Reuters

Frankfurt - Jen v televizi musel sledovat útočník Martin Fenin smutný závěr kvalifikace o postup na mistrovství světa, kam se Česká republika neprobojovala. A bylo mu z toho hodně smutno.

"Pro celou zemi i pro mě je to obrovská škoda," litoval hráč Frankfurtu neúspěšného boje o MS v Jižní Africe v rozhovoru pro deník Bild.

V Polsku Fenin vstřelil v kvalifikačním utkání gól naděje na 1:2 a následně nastoupil při výhře v rodných Teplicích nad Slovinci. Ale závěr kvalifikace už se odehrál bez něho.

Z reprezentace vypadl i kvůli následkům červnové operace třísel.

Čtěte také: Fenin sestřelil Brémy. Po gólu přiznal: Bál jsem se

Místo na reprezentační sraz tak minulý týden odcestoval s Frankfurtem do Řecka, kde přispěl gólem k výhře nad Xanthi a kritická německá média jeho výkon chválila.

Podle Michaela Skibbeho, kouče Frankfurtu, je nyní Fenin druhým nejlepším útočníkem Čechů.

"Martin je zcela jistě útočníkem číslo dva v české reprezentaci hned po top forvardovi Milanu Barošovi," řekl Skibbe, jenž v Praze na Letné osobně sledoval utkání České republiky s Polskem (2:0).

V minulé sezoně si Skibbe přivedl do Galatasaraye Milana Baroše, který se později stal králem střelců turecké ligy.

Fenin: Zatím jsem neměl odpovědnost

Po skončení kvalifikace kouč Ivan Hašek podle očekávání rezignoval na pozici trenéra s tím, že reprezentaci čeká nová éra s mladými hráči jako Švec, Hloušek či Kušnír.

Generační výměna by mohla dát více šancí i vicemistrovi světa do dvaceti let.

Takto zápasí o míč kapitán Tomáš Ujfaluši a útočník Martin Fenin.
Takto zápasí o míč kapitán Tomáš Ujfaluši a útočník Martin Fenin. | Foto: Ondřej Besperát

"Dosud jsem byl spíše náhradní útočník bez větší odpovědnosti. Ta ležela více na starších. Teď musím převzít odpovědnost já, tak jako ve Frankfurtu. Tady jsem si za poslední sezonu zvykl, že to v útoku hodně závisí na mě, pokud chybí Amanatidis," vysvětloval Fenin.

"Vyhovuje mi více pozice druhého, staženého útočníka. Ale když je třeba, zastoupím i pravé křídlo. I když tam se musím chodit do těžkých soubojů s krajními obránci a sám musím plnit defenzivní úkoly. Potom trochu chybí síly na útočení," pokračoval dvaadvacetiletý forvard.

V sobotu ex-tepilcký kanonýr nastoupil proti Hannoveru v útoku s Řekem Liberopoulosem.

Čtěte více: Štajner dal gól. Ale porážku od Frankfurtu neodvrátil

Frankfurt sice vyhrál 2:1, ale Feninovi se příliš nedařilo. V 69. minutě jej střídal Amanatidis a prestižní magazín Kicker ocenil jeho výkon průměrnou známkou 4 (1 nejlepší, 6 nejhorší).

Zatímco on se neprosadil, další gól v sezoně si na druhé straně připsal reprezentační veterán Jiří Štajner, který se výborně předvedl i coby střídající hráč v duelu se Severním Irskem.

"Jiří je teď bezpochyby nejnebezpečnějším hráčem Hannoveru. Třeba osmdesát minut hraje špatně, a pak se z ničeho nic prosadí jako třeba Ribéry," vysekl poklonu staršímu kolegovi Fenin.

 

Právě se děje

Další zprávy