Rabušic si odbyl premiéru za Hellas, Juventus přehrál AC

Aktualizováno 2. 3. 2014 23:00
Michael Rabušic odehrál při debutu za Hellas Verona 63 minut, Verona s Boloňou remizovala 0:0.
Michael Rabušic
Michael Rabušic | Foto: ČTK

Řím - Premiérový start v italské lize má za sebou Michael Rabušic. Český útočník nastoupil za Hellas Verona proti Boloni od úvodu a odehrál 63 minut. Vítězný debut  však neslavil, jeho tým se zachraňující se Boloňou jen remizoval 0:0.

Fotbalisté Juventusu Turín vyhráli na hřišti AC Milán 2:0 a vedou tabulku o 11 bodů před AS Řím.

"Stará dáma" zopakovala na San Siru postupový výsledek ze čtvrtečního utkání Evropské ligy na hřišti Trabzonsporu. V Miláně se obhájce titulu Juventus dostal do vedení minutu před přestávkou. Na konci kombinační akce byl Fernando Llorente, který zužitkoval přízemní centr Stephana Lichtsteinera.

Po změně stran pak svou střelu z 20 metrů odrazil od břevna do branky Carlos Tévez a potvrdil tak výhru Juventusu. Třicetiletý Argentinec zaznamenal patnáctou trefu v sezoně, v posledních čtyřech zápasech skóroval čtyřikrát.

Fotbalisté Catanie s Jaroslavem Plašilem v základní sestavě prohráli na hřišti FC Janov 0:2 a zůstali na předposledním místě tabulky. Plašil, který se právě kvůli absencím v předchozích ligových duelech nedostal do nominace reprezentačního trenéra Pavla Vrby na přátelské utkání s Norskem, nastoupil od první minuty po měsíci a půl. Naposledy se v základu objevil v polovině ledna v domácím zápasu s Fiorentinou.

Ani jeho start v utkání s Janovem však Catanii k bodům nepomohl a po druhé prohře za sebou setrvává tým v sestupovém pásmu. Skóre po čtvrthodině hry otevřel obránce Luca Antonelli, který je s třemi brankami druhým nejlepším střelcem Janova v sezoně.

Další komplikace pro hosty přišla šest minut před přestávkou, když po druhé žluté kartě během čtrnácti minut zamířil do kabin obránce Giuseppe Bellusci. Plašil vystřídal v 65. minutě a za dalších dvacet minut pak domácí potvrdili zisk tří bodů díky trefě záložníka Stefana Sturara, pro nějž to byla premiérová branka v italské lize.