Qose promluvil o napadení rozhodčího: Nevím, co se stalo. Spoluhráče jsem už neviděl

Stanislav Hrabě Stanislav Hrabě
24. 11. 2022 12:39
Albánský reprezentant Kristi Qose rozjížděl v českém fotbale docela slušnou kariéru. Kvalitními výkony v Karviné upoutal mistrovskou Viktorii Plzeň, která si ho v létě vyhlédla jako posilu. V utkání B mužstva s Admirou Praha (22. srpna) ve třetí lize se v něm však vzbouřila krev, napadl rozhodčího, dostal čtyřměsíční trest a Plzeň s ním rozvázala smlouvu.
Kristi Qose
Kristi Qose | Foto: www.fcviktoria.cz - Martin Skála/FCVP

Máte vysvětlení, co se s vámi při utkání s Admirou Praha stalo?

Nevím… Neumím si to ani vysvětlit. Začalo to provokací protivníka a pokračovalo verdiktem rozhodčího, který mi ukázal druhou žlutou kartu, a soupeř nedostal žádný trest. Tehdy jsem nad sebou ztratil kontrolu. Stalo se mi to poprvé v kariéře.

Utkání oslabená Viktoria Plzeň B prohrála. Omluvil jste se spoluhráčům?

Ano, okamžitě. Samozřejmě jsem se omluvil všem, hráčům i trenérovi. Následující den jsem se omluvil hlavnímu trenérovi panu Bílkovi a také vedení klubu.

Jak na váš úlet spoluhráči reagovali?

Ani pořádně nevím, od zápasu s Admirou jsem je už neviděl. S trenérem jsem byl jen chvíli. Já čekal, že bude chtít klub smlouvu se mnou rozvázat, takže jsem nebyl překvapený. S klubem jsem se rozumně dohodl, protože vím, že jsem neudělal správnou věc. Na rozloučenou jsme si s trenérem podali ruce.

Máte pověst slušného hráče. Co se s vámi stalo? Máte nějaké potíže v soukromém životě?

Nemám v osobním životě žádné problémy. Obecně jsem klidný člověk. Byl to jen chvilkový zkrat, jaký se mi nikdy předtím nestal, a beru to jako poučnou lekci pro budoucnost.

Uvědomujete si, že jste přišel o vytoužené zápasy v Lize mistrů?

Určitě mě mrzí, že jsem si nezahrál Ligu mistrů, ale mnohem víc mi je líto, že momentálně nehraju vůbec. Dostal jsem trest na čtyři měsíce, docela dost, ale zasloužil jsem si ho. Měl jsem se zachovat úplně jinak, ale bohužel jsem se zachoval špatně.

Nebojíte se, že tímto vaše účinkování v českém fotbale končí? Nebo myslíte, že někde nějaké angažmá získáte?

Nebojím se toho. Kdo mě zná, ví, jaký jsem ve skutečnosti člověk a hráč. Je možné, že zůstanu v Česku, ale ve hře je i nějaké zahraničí. Moji agenti mi nyní hledají klub.

Jaký jste získal k českému fotbalu a k celému státu vztah?

Rychle jsem se na něj adaptoval. Co se týká země, mám k ní dobrý vztah. Život je zde klidný, jsou zde dobří lidé a mám rád i české jídlo.

Co pro vás české kluby Karviná a Plzeň v kariéře znamenaly?

Byly to dvě dobré zkušenosti pro můj fotbalový život. Naučil jsem se víc o českém fotbale. Do té doby jsem ho sledoval pouze v televizi a teď mám osobní zkušenost.

Před dvěma lety jste za Karvinou proti Brnu proměnil penaltu à la Panenka. Co pro vás tento hráč znamená?

Vím, že Antonín Panenka je legenda českého fotbalu, a proto jsem si myslel, že by bylo zajímavé kopnout takovou penaltu právě v jeho rodné zemi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V ruském městě Nižněvartovsk vybuchl plyn, v domě při explozi zemřelo nejméně šest lidí

Šest mrtvých a devět zraněných si v neděli večer vyžádal výbuch plynu v ruském městě Nižněvartovsk na Sibiři. Informoval o tom ve svém ruskojazyčném vydání zpravodajský server BBC News s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Osud sedmi dalších lidí je neznámý.

Exploze otřásla vícepodlažním obytným domem v Nižněvartovsku, který leží na řece Ob v Chantymansijském autonomním okruhu. Silou výbuchu se zřítily stropy několika pater. Příčinou neštěstí byl zřejmě výbuch plynové láhve v jednom z bytů, kde probíhala rekonstrukce.

Z devíti zraněných bylo pět hospitalizováno, tři ve vážném stavu. Záchranáři z domu evakuovali 52 osob a v sutinách pátrají po pohřešovaných.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze nouzově přistálo letadlo směřující do Bristolu, pyrotechnici na palubě hledali výbušnému zařízení

Letadlo společnosti easyJet směřující z Polska do Británie bylo v noci na pondělí odkloněno na pražské letiště kvůli možnému výbušnému zařízení na palubě stroje. Informovala o tom britská média. Letiště později sdělilo, že při pyrotechnické prohlídce nebyl nalezen žádný nebezpečný předmět.

Pražské letiště na Twitteru uvedlo, že letadlo bezpečně přistálo v Praze v neděli ve 22:50 SEČ. "Ve 22:50 bezpečně přistálo na pražském letišti odkloněné letadlo na lince Krakov - Bristol. Na palubě bylo hlášeno podezření na přítomnost nástražného výbušného systému. Veškeré úkony k zajištění bezpečnosti cestujících a celého leteckého provozu momentálně provádí česká policie," napsalo na svých stránkách letiště v Praze.

Policie na Twitteru potvrdila, že na místě zasahují její pyrotechnici a zjišťují přítomnost nahlášeného výbušného systému. Později letiště sdělilo, že v letadle žádný nebezpečný předmět odhalen nebyl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy