Hrdina Slavie: Koreš zachránil spoluhráčům půl milionu

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 8. 2013 11:42
Dvouleté čekání na gól záložníka Štěpána Koreše skončilo v sobotu gólem do sítě Znojma. Zachránil tak slávisty od první půlmilionové pokuty.
Štěpán Koreš (18) svým gólem rozhodl o vítězství Slavie  proti Znojmu.
Štěpán Koreš (18) svým gólem rozhodl o vítězství Slavie proti Znojmu. | Foto: CPA - Eduard Erben

Brno - Dvouleté čekání na gól záložníka Štěpána Koreše skončilo v sobotu gólem do sítě Znojma v zápase 6. kola Gambrinus ligy, který určil stav zápasu na konečných 1:0 pro Slavii Praha.

Zachránil tak slávisty od první půlmilionové pokuty. Tolik by totiž hráči  i celý realizační tým zaplatili v případě porážky jako součást trestu za debakl s Teplicemi.

"Na branku jsem čekal už hodně dlouho. Podobný byl i můj poslední ligový gól proti Mladé Boleslavi. Tehdy mi také na něj přihrál Ondra Petrák," uvedl čtyřiadvacetiletý Koreš.

Dárek od spoluhráčů nečeká

Tenkrát zápas skončil 1:1 a znamenal zisk bodu. Zatím nemá Koreš vzpomínání na své ligové branky příliš obtížné, ve 48 ligových zápasech se za záda soupeřových brankářů trefil pětkrát.

Na otázku, zda by se na něj případně spoluhráči složili a koupili úspěšnému střelci nějaký dar, se Koreš jen pousmál.

"Nepočítám s tím, že by se na mě kabina složila. Jsme jeden tým. Důležité je, že první pokutu nedostaneme. Musíme makat, abychom se vrátili zpět," poznamenal zachránce Slavie v brněnském zápase.

Další dvě pokuty stále hrozí

Teď čekají na hráče Slavie pod hrozbou dalších dvou půlmilionových pokut ještě pohárový zápas v Chomutově a ligový duel v Jihlavě.

"Každý vidí, že naše výkony nejsou optimální. V prvním poločase jsme měli přidat ještě další gól. Šance jsme měli, Znojmo hrálo hodně chaoticky," ohlédl se za duelem Koreš, který ale závěr zápasu sledoval už z lavičky, neboť jej v 72. minutě střídal Hurka.

"Ve druhém poločase se Znojmo zlepšilo. Vypracovalo si šance. Měli jsme štěstí, že je neproměnilo. Z lavičky ten pohled nebyl moc příjemný. Jsem rád, že jsme těsné vítězství udrželi," konstatoval Koreš.

Bylo to jak zlý sen

Středopolař přiznal, že si prožil dost krušný týden. Pondělní sedmibarnkový příděl srazil hráče do kolen.

"Ještě večer po zápase jsme si psali s klukama, že je to snad zlý sen. A druhý den se z něj probereme a budeme hrát s Teplicemi. Bohužel to nebyl sen. Druhý den přišlo na trénink vedení, se zprávou, že se vše bude řešit. Dostali jsme volno. Ve čtvrtek jsme se dozvěděli verdikt," popsal svoje pocity Koreš, jenž se domnívá, že pokuty musely přijít.

Pro hráče bylo určitým vysvobozením, že hned v následujícím kole narazili na ligového nováčka v brněnském azylu. Ochozy zely prázdnotou, takže tlak nebyl tak velký. "Doma by to bylo mnohem horší," je přesvědčen Koreš, který věří i v další dvě vítězství Slavie.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy