Prvotřídní senzace v Itálii: Sassuolo vyhrálo na půdě Interu Milán

10. 1. 2016 15:46
Nečekaného vítěze měl úvodní duel nedělního programu Serie A, když na Sassuolu dokázalo vyhrát na půdě vedoucího celku ligy Interu Milán 1:0 brankou v páté minutě nastavení.
O výhře Sassuola rozhodla proměněná penalta v páté minutě nastavení celého zápasu. | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté vedoucího Interu Milán prohráli v italské lize se Sassuolem 0:1. Rozhodl o tom v páté minutě nastavení Domenico Berardi z pokutového kopu. Pokud Neapol získá alespoň bod v odpoledním zápase na hřišti nováčka Frosinone, přijde Inter o první místo. Sassuolo popáté v řadě bodovalo, ztrácí tři body na pátý AS Řím a má navíc zápas k dobru.

Přes 90 minut trvající bezbrankový výsledek byl zejména zásluhou brankářů, neboť slibných příležitostí si oba týmy vypracovaly dostatek. V domácím týmu byl v zakončení nejaktivnější srbský reprezentant Ljajič, třetí gól v sezoně si ale nepřipsal. Sassuolo hrozilo zejména ze standardních situací.

Rozhodující okamžik přišel až v nastaveném čase. Domácí stoper Miranda fauloval ve vápně Defrela, útočník Berardi penaltu proměnil a dovedl Sassuolo k první výhře na stadionu Interu v historii.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Inter Milán - Sassuolo 0:1 (90.+5 Berardi z pen.), Bergamo - FC Janov 0:2 (79. Džemaili, 81. Pavoletti), Boloňa - Chievo 0:1 (79. Pepe), FC Turín - Empoli 0:1 (56. Maccarone), Frosinone - Neapol 1:5 (81. Sammarco - 30. z pen. a 60. Higuaín, 20. Albiol, 59. Hamšík, 71. Gabbiadini), Hellas Verona - Palermo 0:1 (27. Vázquez),

20:45 Sampdoria Janov - Juventus Turín.