První posila pro Slavii, od rivalů z Letné přichází Hušbauer

Sport Sport
16. 12. 2015 15:10
Pětadvacetiletý záložník, který se po návratu z Cagliari ve Spartě neprosadil, posílí úhlavního rivala Letenských.
Josef Hušbauer
Josef Hušbauer | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Slavia získala svoji první zimní posilu. Do Edenu ze Sparty ve středu zamířil Josef Hušbauer. Se sešívanými podepsal smlouvu do léta 2019 a na Letnou údajně poputuje jako náhrada 15 milionů korun.

Sparta o odchodu svého odchovance informovala na internetových stránkách. Hušbauer už slávistické fanoušky pozdravil na videu z New Yorku.

"Jsem moc rád, že se nám povedlo dotáhnout příchod první zimní posily. Josef Hušbauer má v sobě potenciál, který náš tým ve středu hřiště potřebuje. Věřím, že bude pro Slavii platnou posilou a pomůže týmu,“ uvedl na webu Slavie generální ředitel klubu David Trunda.

Další bude Železník?

Hušbauer zažil nejpovedenější období kariéry v ročníku 2013/14, kdy se s 18 góly stal nejlepším ligovým střelcem, hráčem sezony a Spartě pomohl k zisku mistrovského titulu i domácího poháru. Letos v lednu střední záložník zamířil na hostování do italského Cagliari, kde se ale neprosadil, odehrál jen dva soutěžní zápasy a v létě se vrátil na Letnou.

Ani pod koučem Zdeňkem Ščasným však někdejší formu nenašel a byl hlavně náhradníkem. Celkem Hušbauer v české nejvyšší soutěži za Spartu, Žižkov, Příbram a Ostravu odehrál 161 zápasů a dal 40 branek.

"Doufám, že opět nastartuji svou kariéru. Věřím, že ve Slavii příležitost chytnu a bude se mi dařit. Chtěl bych Slavii pomoci hrát poháry, protože věřím, že na to má,“ uvedl sám Hušbauer.

"Je to kvalitní ofenzivní hráč. Měl velmi vydařenou sezonu, kdy dal v lize osmnáct gólů a celkově má na svém kontě 40 ligových branek, což je na záložníka hodně. Já pevně věřím, že nám pomůže," dodal slávistický trenér Dušan Uhrin mladší.

Hušbauer je první zimní posilou Slavie, kterou na podzim koupili čínští majitelé. Pátý celek ligové tabulky údajně Spartě za devítinásobného reprezentanta zaplatí asi 15 milionů korun. Hušbauera by měl do Vršovic následovat útočník Zlína Lukáš Železník.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

Další zprávy