Prohra se Slováckem bolí, titul však ještě nevzdáváme, říká ředitel Sparty

ČTK ČTK
4. 4. 2016 17:20
Prohra se Slováckem je podle Adama Kotalíka velký problém, generální ředitel fotbalové Sparty však boj o titul za rozhodnutý nepovažuje. A rozhodně se po nečekané ztrátě nechce vymlouvat na náročný program nebo zranění, protože letenský celek má podle něj natolik silný, zkušený a široký kádr, aby se s tím vyrovnal.
Adam Kotalík
Adam Kotalík | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Prohra se Slováckem je podle Adama Kotalíka velký problém, generální ředitel fotbalové Sparty však boj o titul za rozhodnutý nepovažuje. A rozhodně se po nečekané ztrátě nechce vymlouvat na náročný program nebo zranění, protože letenský celek má podle něj natolik silný, zkušený a široký kádr, aby se s tím vyrovnal.

"Byla to prohra, která se neměla stát a nepřáli jsme si ji. Ale nemá smysl dělat závěry, do konce soutěže je stále sedm kol a stát se může cokoliv," řekl Kotalík novinářům na Staroměstské radnici, kde zástupci Sparty převzali klíč od města Prahy pro vítěze derby.

Do konce nejvyšší soutěže zbývá sedm kol a Sparta na obhájce titulu z Plzně ztrácí devět bodů, má však odložený zápas s Duklou k dobru. "Pořád jsme v polovině jarního cyklu a nemá smysl dělat závěry, stát se může cokoliv," přidal Kotalík. "Problém byl náš výkon na Slovácku a výsledek, který jsme uhráli," dodal.

Plzeň to má ve svých rukách

Sparta, kterou ve čtvrtek čeká první čtvrtfinále Evropské ligy s Villarrealem, vzhledem k náročnému programu a zraněním nastoupila bez pěti hráčů základní sestavy Bičíka, Zahustela, Holka, Váchy a Frýdka. "Přesto jsme měli hrát jednoznačně líp. Kádr je natolik zkušený, kvalitní a široký, že jsme zápas zvládnout měli," uvedl Kotalík.

Letenský funkcionář však odmítl, že by se Sparta stala obětí vlastního úspěchu v Evropské lize, kvůli kterému hraje už delší dobu stylem středa-neděle. "Sešlo se několik faktorů, které nám nehrály do karet, a bohužel přišly všechny najednou," řekl Kotalík.

"Ale nechci se na to vymlouvat. Fotbal tyhle věci, jako je nabitý program, zranění a karty, přináší a my se s tím musíme vypořádat," dodal. "Plzeň to má v ruce, a když vyhrajou všechno, a ani nemusí vyhrát všechno, tak titul získají. My budeme hrát tak, abychom jim to zkomplikovali," prohlásil.

Pousmál se také nad teoretickou šancí postoupit do Ligy mistrů jako vítěz Evropské ligy než přes devítibodovou ztrátu na Plzeň a letní předkola. K triumfu by Sparta musela vedle Villarrealu zvládnout dva další zápasy v semifinále a finále. "Tak to je myšlenka opravdu velmi smělá. Počtem zápasů to souhlasí, ale vzhledem ke kvalitě soupeřů, kteří do čtvrtfinále Evropské ligy došli, asi sotva..." poznamenal.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy