Procházka: Voda nám vyplavila hřiště, kde jsme měli trénovat

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 6. 2013 9:00
Přestože si čeští fotbalisté před pátečním zápasem kvalifikace o mistrovství světa proti Itálii přáli, aby jim záplavy v Česku neovlivnily přípravu před zápasem, ne úplně se jim to splnilo.
Takto se Václav Procházka radoval v sobotu z gólu do branky Hradce Králové. Nyní však kvůli záplavám v Plzni musí řešit úplně jiné záležitosti.
Takto se Václav Procházka radoval v sobotu z gólu do branky Hradce Králové. Nyní však kvůli záplavám v Plzni musí řešit úplně jiné záležitosti. | Foto: CPA

Praha - Přestože si čeští fotbalisté před pátečním zápasem kvalifikace o mistrovství světa proti Itálii přáli, aby jim záplavy v Česku neovlivnily přípravu před zápasem, ne úplně se jim to splnilo.

Nedělní trénink musel vynechat Tomáš Pekhart, aby vystěhoval věci ze svého bytu v záplavové oblasti v Praze.

"Musím přiznat, že nás to trochu zaskočilo, když musel Tomáš v neděli stěhovat věci ze svého bytu," řekl novinářům na pondělním setkání Pekhartův někdejší spoluhráč ze Slavie Marek Suchý.

"Jsem na prvním srazu a hned tohle"

Otec asistenta trenéra Josefa Pešiceho zase musel být evakuovaný ze Štěchovic u Prahy, obránce Plzně Václav Procházka je zase v neustálém spojení se svou přítelkyní, aby zjišťoval stav hladiny řeky kousek od jeho domu.

"Jsem na prvním srazu reprezentace a hned se stalo tohle. Je to trochu deprimující. Jsem teď pořád na telefonu, protože jsem se nedávno přestěhoval v Plzni k řece, takže mám trochu obavy," uvedl Procházka.

"Přítelkyně je tam teď sama a pořád kouká z balkonu, jestli se voda neblíží. O byt strach nemám, jsem v patře, spíše o auta a podobně," dodal.

Přiznal ale, že soucítí s lidmi, kterým voda už byty zaplavila.

"Je to hrozné. Obdivuji, že lidé mají sílu se do těch domů vrátit. Ze známých to ještě nikoho nevyplavilo, ale kamarádi už měli vodu u baráků," přiznal Procházka.

"Sám vím, že třeba s tréninkovým areálem Plzně na Luční to nevypadá vůbec dobře. Pamatuji si, když to tam zaplavila voda v roce 2002, kdy jsem byl v dorostu a pak jsem tam chodil uklízet. Určitě to tam bude poničené. Trávník se bude muset vyměnit a možná to poznamená i naší přípravu, protože jsme tam měli za čtrnáct dní začít trénovat," doplnil.

V pondělí už trénovali všichni hráči

Co se týká samotné přípravy, tak se záplavy v Praze hráčů nijak nedotkly.

Sice v obou dnech hustě pršelo, kvalitu trávníku v areálu na Strahově to nijak neovlivnilo.

V pondělí se navíc tréninku zúčastnili všichni povolaní hráči, tedy i Pekhart a plzeňští a sparťanští hráči, kteří dostali v neděli volno kvůli sobotním ligovým zápasům.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy