Procházka: Voda nám vyplavila hřiště, kde jsme měli trénovat

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 6. 2013 9:00
Přestože si čeští fotbalisté před pátečním zápasem kvalifikace o mistrovství světa proti Itálii přáli, aby jim záplavy v Česku neovlivnily přípravu před zápasem, ne úplně se jim to splnilo.
Takto se Václav Procházka radoval v sobotu z gólu do branky Hradce Králové. Nyní však kvůli záplavám v Plzni musí řešit úplně jiné záležitosti.
Takto se Václav Procházka radoval v sobotu z gólu do branky Hradce Králové. Nyní však kvůli záplavám v Plzni musí řešit úplně jiné záležitosti. | Foto: CPA

Praha - Přestože si čeští fotbalisté před pátečním zápasem kvalifikace o mistrovství světa proti Itálii přáli, aby jim záplavy v Česku neovlivnily přípravu před zápasem, ne úplně se jim to splnilo.

Nedělní trénink musel vynechat Tomáš Pekhart, aby vystěhoval věci ze svého bytu v záplavové oblasti v Praze.

"Musím přiznat, že nás to trochu zaskočilo, když musel Tomáš v neděli stěhovat věci ze svého bytu," řekl novinářům na pondělním setkání Pekhartův někdejší spoluhráč ze Slavie Marek Suchý.

"Jsem na prvním srazu a hned tohle"

Otec asistenta trenéra Josefa Pešiceho zase musel být evakuovaný ze Štěchovic u Prahy, obránce Plzně Václav Procházka je zase v neustálém spojení se svou přítelkyní, aby zjišťoval stav hladiny řeky kousek od jeho domu.

"Jsem na prvním srazu reprezentace a hned se stalo tohle. Je to trochu deprimující. Jsem teď pořád na telefonu, protože jsem se nedávno přestěhoval v Plzni k řece, takže mám trochu obavy," uvedl Procházka.

"Přítelkyně je tam teď sama a pořád kouká z balkonu, jestli se voda neblíží. O byt strach nemám, jsem v patře, spíše o auta a podobně," dodal.

Přiznal ale, že soucítí s lidmi, kterým voda už byty zaplavila.

"Je to hrozné. Obdivuji, že lidé mají sílu se do těch domů vrátit. Ze známých to ještě nikoho nevyplavilo, ale kamarádi už měli vodu u baráků," přiznal Procházka.

"Sám vím, že třeba s tréninkovým areálem Plzně na Luční to nevypadá vůbec dobře. Pamatuji si, když to tam zaplavila voda v roce 2002, kdy jsem byl v dorostu a pak jsem tam chodil uklízet. Určitě to tam bude poničené. Trávník se bude muset vyměnit a možná to poznamená i naší přípravu, protože jsme tam měli za čtrnáct dní začít trénovat," doplnil.

V pondělí už trénovali všichni hráči

Co se týká samotné přípravy, tak se záplavy v Praze hráčů nijak nedotkly.

Sice v obou dnech hustě pršelo, kvalitu trávníku v areálu na Strahově to nijak neovlivnilo.

V pondělí se navíc tréninku zúčastnili všichni povolaní hráči, tedy i Pekhart a plzeňští a sparťanští hráči, kteří dostali v neděli volno kvůli sobotním ligovým zápasům.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy