Limberský: Není pro mě omluva. Přišel o pásku a zaplatí rekordní pokutu

Sport Sport
11. 9. 2015 13:21
Vedení fotbalové Viktorie Plzeň zbavilo Davida Limberského funkce kapitána týmu. Stalo se tak poté, co reprezentační obránce v týdnu v opilosti naboural svůj luxusní vůz a navíc vyhrožoval policistům.
David Limberský už nebude kapitánem Viktorie Plzeň.
David Limberský už nebude kapitánem Viktorie Plzeň. | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Vedení fotbalové Viktorie Plzeň zbavilo Davida Limberského funkce kapitána týmu. Stalo se tak poté, co reprezentační obránce v týdnu v opilosti naboural svůj luxusní vůz a navíc vyhrožoval policistům (více čtěte ZDE).

Fotbalista také dostane vysokou pokutu, která je podle generálního manažera Viktorie Adolfa Šádka mnohonásobkem dosavadních nejvyšších finančních trestů v Plzni. V kuloárech se spekuluje o částce kolem jednoho milionu korun.

„Z pohledu klubu se jedná o naprosto nepřijatelné porušení profesionální smlouvy, pro které jednoduše není polehčující okolnost. David Limberský byl s okamžitou platností zbaven funkce kapitána týmu a zaplatí pokutu,“ potvrdil Šádek.

„Naším jediným měřítkem je profesionalita a vystupování hráčů Viktorie Plzeň, kterým by měl jít David coby dosavadní kapitán příkladem. Jeho středeční jednání je jednoduše neakceptovatelným prohřeškem, který se u žádného hráče Viktorie Plzeň nebude opakovat. Davidovi bylo jasně sděleno, že jakékoliv další porušení profesionální smlouvy bude mít pro jeho další klubové působení fatální následky,“ doplnil Šádek.  

Nulová tolerance platí i pro ostatní hráče

S nulovou tolerancí vůči disciplinárním prohřeškům prý byl na speciálním sezení seznámen také zbytek týmu.

„Naše opakovaně vyjadřované cíle směrem k domácím soutěžím i účinkování v evropských pohárech nejsou prázdnými hesly. Viktoria Plzeň chce být na obou těchto polích úspěšná, hráči v dosavadním průběhu sezony svým fanouškům mnohé dluží. O to více jsem současnou situací profesně i lidsky zklamán,“ podotkl Šádek.

David Limberský se v pátek dopoledne zapojil do tréninku s týmem, jeho případná nominace na nedělní utkání v Příbrami je čistě v dikci trenérského týmu.

„Chci věřit tomu, že David se z této pomyslné facky poučí. Dnešní rozhovor pro něj nebyl příjemný, v konečném důsledku je celá situace poučením i pro nás. Kdo není schopen pochopit, jaké povinnosti a nároky vyplývají ze statusu hráče Viktorie Plzeň, nemá v Doosan Areně co pohledávat,“ zakončil Adolf Šádek.

Limberský: Udělal jsem strašnou hloupost

Sám jednatřicetiletý obránce veškeré tresty přijal a omluvil se. „Udělal jsem strašnou hloupost a dobře si uvědomuji, že pro moje chování neexistuje omluva. Přesto bych se omluvit chtěl – a to jak trenérům a spoluhráčům, vedení a partnerům klubu, fanouškům Viktorky i všem těm, kteří mi například v dresu národního týmu drží palce," konstatoval Limberský.

"Udělené tresty jsem přijal, plně spolupracovat budu také směrem k došetření celé záležitosti. Mrzí mě, že jsem tolik lidí zklamal, a je mi jasné, že jejich důvěru budu zpět získávat velmi dlouho. I tak se o to ale pokusím. V tuto chvíli napnu všechny síly k tomu, abych co nejdříve mohl odvádět adekvátní výkony na hřišti," dodal fotbalista.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy