Příště můžeme být ještě výš, věří bronzoví Němci

Red Spo, ČTK
11. 7. 2010 9:28
Němci mají bronz, přesto jsou zklamaní
Němečtí fotbalisté letos dosáhli na bronzové medaile
Němečtí fotbalisté letos dosáhli na bronzové medaile | Foto: Ivo Pospíšil

Port Elizabeth - Fotbalisté Německa si na světovém šampionátu díky výhře 3:2 nad Uruguayí v utkání o třetí místo aspoň částečně spravili chuť po semifinálové porážce se Španělskem, ale zklamání v nich i po zisku bronzu nadále přetrvávalo.

Svěřenci Joachima Löwa věří, že na dalším velkém turnaji mohou dojít ještě dál.

"Tohle vítězství bylo velmi důležité pro naše fanoušky v Německu, kteří nás celou dobu podporovali. Naštěstí jsme vyhráli, i když zklamání ze semifinále tam stále je. Měli bychom se ale dívat do budoucna, stále můžeme dosáhnout víc," prohlásil záložník Bastian Schweinsteiger.

Čtěte také:
Bronz patří opět Němcům. Dva góly Uruguaji nestačily
Utkání o 3. místo jsme sledovali ŽIVĚ
Mistrem světa bude Španělsko. Tak zní tip chobotnice

Trenér Löw si pochvaloval, že jeho svěřenci ukázali velkou psychickou sílu. "Tým se dokázal oklepat z porážky se Španělska. Nechtěli jsme odjíždět s prázdnýma rukama, teď se můžeme domů vracet pyšní. Tým na turnaji vyrostl, po celou dobu skvěle bojoval a to je potěšující," uvedl Löw, který stále ještě nepodepsal novou reprezentační smlouvu. "Potřebuji několik dní klidu, včas se rozhodnu," dodal kouč.

Němci věří, že mají velkou perspektivu. "Představili jsme se na tomhle turnaji s hodně mladým týmem a udělali jsme velký krok dopředu. V budoucnu chceme dosáhnout ještě většího úspěchu," řekl Sami Khedira, který sobotní zápas svým prvním gólem v reprezentaci osm minut před koncem rozhodl.

Kouč Tabárez: Udělali jsme víc chyb

Uruguayce mrzelo, že lépe nevyužili šance. "Jsem skutečně zklamaný, že jsme prohráli, ale nesmíme zapomenout, na jaké úrovni je náš soupeř. Herně jsme se mu vyrovnali, chvílemi jsme i dominovali, ale bohužel jsme nezužitkovali své příležitosti a udělali víc chyb," posteskl si kouč Oscar Tabárez.

Jinak ale svůj tým za celé mistrovství chválil. "Byli jsme překvapením tohohle turnaje. Naše země celá desetiletí nedosáhla takového úspěchu. Myslím, že pro budoucnost je to, co se nám tady povedlo, strašně důležité," dodal Tabárez, jehož tým vyrovnal čtvrté místo z šampionátu před 40 lety.

Ani on ještě neví, jestli bude s mužstvem pokračovat. "Smlouva mi končí dnešním dnem. Uvidíme, jestli mi svaz nabídne novou, pak se budu rozhodovat," řekl Tabárez.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy