Přísná FIFA: Suárezova omluva nebude polehčující okolností

ČTK Sport ČTK, Sport
1. 7. 2014 18:21
Pondělní omluva uruguayského fotbalisty Luise Suáreze za kousnutí do ramena Itala Giorgia Chielliniho na světovém šampionátu v Brazílii zřejmě nebude polehčující okolností.
Jedna z parodií na kousnutí Luise Suáreze.
Jedna z parodií na kousnutí Luise Suáreze. | Foto: Aktuálně.cz

Rio de Janeiro - Pondělní omluva uruguayského fotbalisty Luise Suáreze za kousnutí do ramena Itala Giorgia Chielliniho na světovém šampionátu v Brazílii zřejmě nebude polehčující okolností.

Mezinárodní federace FIFA dnes oznámila, že nebude mít žádný vliv na případné odvolání uruguayské asociace proti útočníkově disciplinárnímu trestu.

"Samozřejmě, že jsme vzali Suárezovu omluvu na vědomí. Ano, byla to veřejná omluva. Ale v tuhle chvíli nebudeme proces dále komentovat," řekla mluvčí FIFA Delia Fischerová.

Suárez za kousnutí protihráče v posledním utkání základní skupiny dostal trest na devět reprezentačních duelů a přišel tak o osmifinále s Kolumbií. I s ohledem na předchozí dva podobné prohřešky zároveň nesmí čtyři měsíce nijak působit ve fotbale.

V Uruguayi vyvolal vysoký trest vlnu nesouhlasu a kritiky, útočník Liverpoolu se ale v pondělí za svůj čin omluvil a slíbil, že se nebude opakovat. Uruguayská asociace ihned po vynesení trestu oznámila, že se odvolá, zatím tak ale podle agentury AP stále neučinila.

 

Právě se děje

před 30 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy