Přípravy: Plzeň hledá jedničku v útoku, Sparta testuje

České fotbalové týmy míří na poslední soustředění do teplých krajin. Podívejte s v naší galerii, jak si zatím v přípravě vedly a co před blížícím se startem Synot ligy ještě musí zlepšit.
Plzeňský lídr letošního ročníku Synot ligy v zimě nic nepodcenil. Přivedl do týmu čistokrevného útočníka Aidina Mahmutoviče z Teplic a obránce Jana Baránka z Baníku. Jaké úkoly čekají na Viktorii a další týmy české soutěže v posledních týdnech přípravy?
Tam Viktoria odehraje tři zápasy, mimo jiné například s ruským Krasnodarem. Zatím to vypadá, že největší šance na základní sestavu má právě nová akvizice Mahmutovič, který naposledy nasázel hattrick do sítě německého Norimberku. Stanislav Tecl ho poté střídal v 55. minutě a už žádnou trefu nepřidal.
To Sparta zavířila v přestupových vodách až v lednu. Ale zato pořádně. Přišel například americký útočník Fabrice Picault, albánský záložník Herolind Shala, v pondělí zase dorazil ze Slovenska obránce Juraj Chvátal. Na tureckém soustředění navíc budou Pražané testovat nizozemského reprezentanta Otmana Bakkala, který, když se bude líbit, posílí zálohu Letenských.
Ta bude zřejmě potřebovat vyspravit nejvíc. V zimě totiž odešel Josef Hušbauer do italského Cagliari, na hostování v Boleslavi bude Kamil Vacek a do konce sezony se bude v Dukle představovat Tomáš Přikryl. Z útoku zase zmizel Roman Bednář, který doufá ve větší vytížení v Příbrami. Zraněného brankáře Davida Bičíka zase nahradil boleslavský Miroslav Miller.
Foto: fcviktoria.cz/Ladislav Nussbauer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 2. 2015 11:27
Podívejte v naší galerii, jak si vedou české fotbalové kluby v přípravě před blížícím se startem Synot ligy.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy