VIDEO Belgičany bombardovaly kroupy velké jako golfové míčky

7. 6. 2014 22:17
Belgičtí fotbalisté v přípravném utkání s Tuniskem čelili neobvykle silnému krupobití.
Podívejte se na krupobití, které se sneslo na fotbalisty v přátelském utkání mezi Belgií a Tuniskem. | Video: Sport

Brusel - Na třicet minut museli rozhodčí kvůli drsnému krupobití přerušit přípravné utkání před fotbalovým mistrovstvím světa mezi Belgií a Tuniskem.

Po 24 minutách a za stavu 0:0 se totiž na trávník stadionu krále Baudoina začaly sypat kroupy o velikosti hrachových kuliček až golfových míčků (viz video).

Belgičané nakonec zápas vyhráli brankou Driese Meertense z 89. minuty 1:0.

Afrického soupeře si pro svoji generálku zvolili i proto, že se 17. června v prvním zápase na turnaji utkají s Alžírskem, které hraje podobným stylem.

Kvůli počasí musela do kabin i Anglie

Přerušovat se v noci na neděli musel také zápas Anglie proti Hondurasu. Silná bouřka nakonec přerušila utkání na čtyřicet minut.

Ani před bouří ani po ní se ovšem žádný ze střelců neprosadil, a tak se oba účastníci šampionátu rozešli se smírnou remízou 0:0.

V dalších sobotních přípravných zápasech Kamerun porazil v generálce na MS Moldávii 1:0 a díky brankám Álvareze a Messiho Argentina přehrála Slovinsko 2:0.

Stejným výsledkem porazili v noci obhájci titulu Španělé Salvádor, výsledek zařídili Diego Costa a David Villa.

V souboji dvou účastníku MS porazili fotbalisté USA Nigérii 2:1, oba góly vstřelil Jozy Altidore.