VIDEO Belgičany bombardovaly kroupy velké jako golfové míčky

Sport Sport
7. 6. 2014 22:17
Belgičtí fotbalisté v přípravném utkání s Tuniskem čelili neobvykle silnému krupobití.
Podívejte se na krupobití, které se sneslo na fotbalisty v přátelském utkání mezi Belgií a Tuniskem. | Video: Sport

Brusel - Na třicet minut museli rozhodčí kvůli drsnému krupobití přerušit přípravné utkání před fotbalovým mistrovstvím světa mezi Belgií a Tuniskem.

Po 24 minutách a za stavu 0:0 se totiž na trávník stadionu krále Baudoina začaly sypat kroupy o velikosti hrachových kuliček až golfových míčků (viz video).

Belgičané nakonec zápas vyhráli brankou Driese Meertense z 89. minuty 1:0.

Afrického soupeře si pro svoji generálku zvolili i proto, že se 17. června v prvním zápase na turnaji utkají s Alžírskem, které hraje podobným stylem.

Kvůli počasí musela do kabin i Anglie

Přerušovat se v noci na neděli musel také zápas Anglie proti Hondurasu. Silná bouřka nakonec přerušila utkání na čtyřicet minut.

Ani před bouří ani po ní se ovšem žádný ze střelců neprosadil, a tak se oba účastníci šampionátu rozešli se smírnou remízou 0:0.

V dalších sobotních přípravných zápasech Kamerun porazil v generálce na MS Moldávii 1:0 a díky brankám Álvareze a Messiho Argentina přehrála Slovinsko 2:0.

Stejným výsledkem porazili v noci obhájci titulu Španělé Salvádor, výsledek zařídili Diego Costa a David Villa.

V souboji dvou účastníku MS porazili fotbalisté USA Nigérii 2:1, oba góly vstřelil Jozy Altidore.

Přípravná fotbalová utkání účastníků MS:

Yaoundé: Kamerun - Moldavsko 1:0 (1:0)

Branka: 30. Salli.

Buenos Aires: Argentina - Slovinsko 2:0 (1:0)

Branky: 12. Álvarez, 76. Messi.

Brusel: Belgie - Tunisko 1:0 (0:0)

Branka: 89. Mertens. ČK: 64. Džemá (Tun.).

Washington: Španělsko - Salvador 2:0 (0:0)

Branky: 61. a 88. Villa.

Miami: Anglie - Honduras 0:0

ČK: 65. Beckeles (Hond.).

Jacksonville: USA - Nigérie 2:1 (1:0)

Branky: 32. a 68. Altidore - 86. Moses z pen.

Ostatní zápasy:

Tallinn: Estonsko - Tádžikistán 2:1 (0:0)

Branky: 89. Luts, 90.+2 Anier - 61. Vasijev.

Budapešť: Maďarsko - Kazachstán 3:0 (1:0)

Branky: 26. Priskin, 63. Varga, 90.+1 Nikolics. ČK: 62. Korobkin (Kaz.).

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy