Přímý kop místo penalty? Žádný problém. Messi dirigoval postup Argentiny

ČTK ČTK
4. 7. 2021 10:11
Lionel Messi se podílel na všech třech gólech a dovedl Argentinu přes Ekvádor do semifinále Copy América.
Argentina slaví postup do semifinále Copa América 2021
Argentina slaví postup do semifinále Copa América 2021 | Foto: Reuters

Hvězdný dlouholetý špílmachr Barcelony, který na velký titul s reprezentací stále čeká, v nastaveném čase pečetil výhru 3:0 a předtím asistoval u branek Rodriga De Paula a Lautara Martíneze. Fotbalisté Argentiny se utkají o postup do finále s Kolumbií, jež na penalty vyřadila Uruguay. Ve hře gól nepadl.

Messi si připsal v sobotu v brazilském městě Goiania reprezentační gól číslo 76 a jediná trefa jej dělí od Pelého jihoamerického rekordu. "Pořád to opakuju, že individuální ceny jsou druhořadé. Jsme tu kvůli něčemu jinému. Máme cíl a za ním si jdeme," řekl čtyřiatřicetiletý Messi. "Důležité je, že jsme udělali další krok," dodal.

Messi skóroval z přímého kopu, který sudí po zásahu VAR nařídili místo původně nařízené penalty, a na letošní Copě zaznamenal již čtvrtý gól, díky čemuž jasně vede tabulku střelců. Argentina na jihoamerickém šampionátu čeká na zlato od roku 1993. Od té doby získala "jen" čtyři stříbra a jeden bronz.

Ve druhém semifinále se utkají v repríze předloňského finále Brazílie a Peru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Šéf banky Credit Suisse rezignoval, opakovaně porušil opatření proti koronaviru

Předseda správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse António Horta-Osório kvůli porušení pravidel karantény v době pandemie nemoci covid-19 s okamžitou platností rezignoval. Ve funkci byl devět měsíců. Banka v prohlášení uvedla, že Horta-Osório odešel na základě interního vyšetřování a ve funkci ho nahradí Axel Lehmann.

Credit Suisse minulý měsíc při předběžném vyšetřování zjistila, že Horta-Osório porušil koronavirová pravidla. V červenci se zúčastnil finále tenisového turnaje ve Wimbledonu v době, kdy podle britských nařízení měl být v karanténě. V listopadu pak podle agentury Reuters porušil švýcarská pravidla, když přiletěl do země 28. listopadu a odletěl 1. prosince, ale po příletu měl být deset dní v karanténě.

"Horta-Osório byl sice zodpovědný za novou strategii, jeho krátké působní ale znamená, že reorganizace je pravděpodobně teprve v rané fázi. Ironií je, že Horta byl najat, aby napravil poškozenou pověst Credit Suisse a reorganizoval kulturu riskování v bance," uvedl analytik investiční firmy United First Partners Justin Tang. Dodal, že Credit Suisse se už delší dobu nachází v sekci "poškozené zboží".

Zdroj: ČTK
Další zprávy