Přimáčkli jsme Baník k vápnu, liboval si po kanonádě Dočkal. Na derby bude připravený

ČTK ČTK
4. 3. 2020 22:24
Kapitána Bořka Dočkala potěšila reakce fotbalistů Sparty na sérii nepovedených ligových výsledků. Pražané, kteří v nejvyšší soutěže nevyhráli čtyři kola po sobě a jsou v tabulce až sedmí, rozdrtili ve čtvrtfinále domácího poháru Ostravu 5:0 a v MOL Cupu postoupili mezi nejlepší čtyřku. Podle Dočkala ukázali Letenští potenciál a do nedělního ligové derby na Slavii se jim půjde lépe.
Bořek Dočkal a Martin Frýdek se radují z branky ve čtvrtfinále MOL Cupu 2020
Bořek Dočkal a Martin Frýdek se radují z branky ve čtvrtfinále MOL Cupu 2020 | Foto: ČTK

"Pochvala pro tým za reakci a dnešní výkon. Není lehké předvést takový výkon a zvládnout takhle těžkého soupeře stylem, jakým jsem to zvládli po sérii zápasů, které se nám nepovedly. Bude důležité, abychom byli schopni zopakovat výkony. Aby to nebylo tak, že za čtyři dny zase budeme s hlavami dole," řekl novinářům Dočkal.

"Je vidět, že tým potenciál má, že je schopný předvést dobré výkony. Teď je potřeba, abychom postupně sbírali sebevědomí. K tomu nám pomůže, když budeme zápasy vyhrávat a opakovat výkony jako ten dnešní," dodal jednatřicetiletý záložník.

Jeho tým si ve třetím soutěžním utkání pod trenérem Václavem Kotalem připsal první vítězství. "Tým tu výhru potřeboval, zvlášť před sérií zápasů, která nás teď čeká. Myslím si, že to tady všichni na Spartě potřebovali, abychom si sami sobě dokázali, že jsme schopní hrát s těžkým soupeřem dobrý fotbal, vytvářet si šance a taky je konečně proměňovat. Jsem rád, že jsme to zvládli takovým stylem a věřím, že nás to nakopne do dalších zápasů, které nás čekají," konstatoval Dočkal.

Proti Baníku měl ze hry dobrý pocit od začátku. "Jsem rád, že v zápase nebylo žádné zakolísání, že bychom měli nějaký výpadek třeba 15 až 20 minut, jak se nám to občas stávalo. Cítil jsem, že je zápas celou dobu pod kontrolou," prohlásil někdejší hráč Slavie, Kladna, Liberce, Philadelphie a čínského klubu Che-nan Ťien-jie.

"Už v první půli tam byly pasáže, kdy jsme soupeře přimáčkli k vápnu a donutili jsme je rychlým přepnutím po ztrátě míče k tomu, aby to jen necíleně odkopli. Tam už jsme na to zase byli nachystaní a měli jsme dostoupené hráče. Tím pádem získáte balon, hrajte znovu dopředu a útočíte. To jsou důležité pasáže, kde týmu roste sebevědomí," řekl Dočkal.

Dobře se cítil i po fyzické stránce. Sobotní ligový duel se Zlínem strávil kvůli rozhodnutí trenéra Kotala pouze na lavičce. "Necítil jsem potřebu střídat, nebo že by mě někde něco tahalo. Věřím, že budu připravený. Je to teď pro mě trošku jiné po té dlouhé pauze, než jsem byl zvyklý. Musím se tělu věnovat trošku víc, ale věřím, že je času dost a že i dobrá nálada z tohohle zápasu pomůže, abychom rychle zregenerovali," prohlásil Dočkal, který se na jaře vrátil po vleklém zranění.

Proti vedoucí Slavii očekává jiný souboj. "Bude určitě těžké zopakovat ten výkon, bude to zase mít svoje specifika. Nevím, jestli to bude takový fotbal jako třeba dnes. Že Ostrava chtěla hrát za každou cenu a my jsme měli možnost získávat balony, chodit do přečíslení. Určitě se nám do toho zápasu půjde líp, než kdybychom to dnes nezvládli, to jednoznačně," konstatoval reprezentační kapitán.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Česko zažilo první letošní tropickou noc, teplota v Praze neklesla pod 20 stupňů

První letošní tropickou noc v Česku, při které teplota neklesla pod 20 stupňů Celsia, zaznamenala nejstarší česká meteorologická stanice Klementinum v Praze. Meteorologové tam v noci na čtvrtek naměřili 20,7 stupně Celsia. 

"V ostatních místech Česka bylo v noci povětšinou mezi 19 a 15 stupni Celsia," řekl František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu.

Loni zažili lidé první tropickou noc na řadě míst republiky v noci na 11. června. Nejtepleji bylo tehdy na stanici Jeseník, kde naměřili 21,9 stupně.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Sesuv půdy v barmském dole zabil nejméně sto lidí. Spláchla je vlna bahna, hlásí hasiči

Nejméně sto lidí zahynulo při sesuvu půdy v jadeitovém dole na severu Barmy. S odvoláním na místní úřady o tom ve čtvrtek informovala agentura AFP. V oblasti jsou podobná neštěstí poměrně častá.

"Horníky spláchla vlna bahna, které uvolnily silné lijáky," uvedli hasiči. Podle úřadů záchranáři zatím objevili sto těl. Pátrání po možných přeživších pokračuje.

K neštěstí došlo v dole v barmském Kačjinském státě, který je bohatý na jadeit. Jak uvedla agentura Reuters, většina tohoto ceněného nerostu, který se v Barmě vytěží, pašeráci prodají do sousední Číny, kde se z něj vyrábějí ozdobné předměty.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
Další zprávy