Přimáčkli jsme Baník k vápnu, liboval si po kanonádě Dočkal. Na derby bude připravený

ČTK ČTK
4. 3. 2020 22:24
Kapitána Bořka Dočkala potěšila reakce fotbalistů Sparty na sérii nepovedených ligových výsledků. Pražané, kteří v nejvyšší soutěže nevyhráli čtyři kola po sobě a jsou v tabulce až sedmí, rozdrtili ve čtvrtfinále domácího poháru Ostravu 5:0 a v MOL Cupu postoupili mezi nejlepší čtyřku. Podle Dočkala ukázali Letenští potenciál a do nedělního ligové derby na Slavii se jim půjde lépe.
Bořek Dočkal a Martin Frýdek se radují z branky ve čtvrtfinále MOL Cupu 2020
Bořek Dočkal a Martin Frýdek se radují z branky ve čtvrtfinále MOL Cupu 2020 | Foto: ČTK

"Pochvala pro tým za reakci a dnešní výkon. Není lehké předvést takový výkon a zvládnout takhle těžkého soupeře stylem, jakým jsem to zvládli po sérii zápasů, které se nám nepovedly. Bude důležité, abychom byli schopni zopakovat výkony. Aby to nebylo tak, že za čtyři dny zase budeme s hlavami dole," řekl novinářům Dočkal.

"Je vidět, že tým potenciál má, že je schopný předvést dobré výkony. Teď je potřeba, abychom postupně sbírali sebevědomí. K tomu nám pomůže, když budeme zápasy vyhrávat a opakovat výkony jako ten dnešní," dodal jednatřicetiletý záložník.

Jeho tým si ve třetím soutěžním utkání pod trenérem Václavem Kotalem připsal první vítězství. "Tým tu výhru potřeboval, zvlášť před sérií zápasů, která nás teď čeká. Myslím si, že to tady všichni na Spartě potřebovali, abychom si sami sobě dokázali, že jsme schopní hrát s těžkým soupeřem dobrý fotbal, vytvářet si šance a taky je konečně proměňovat. Jsem rád, že jsme to zvládli takovým stylem a věřím, že nás to nakopne do dalších zápasů, které nás čekají," konstatoval Dočkal.

Proti Baníku měl ze hry dobrý pocit od začátku. "Jsem rád, že v zápase nebylo žádné zakolísání, že bychom měli nějaký výpadek třeba 15 až 20 minut, jak se nám to občas stávalo. Cítil jsem, že je zápas celou dobu pod kontrolou," prohlásil někdejší hráč Slavie, Kladna, Liberce, Philadelphie a čínského klubu Che-nan Ťien-jie.

"Už v první půli tam byly pasáže, kdy jsme soupeře přimáčkli k vápnu a donutili jsme je rychlým přepnutím po ztrátě míče k tomu, aby to jen necíleně odkopli. Tam už jsme na to zase byli nachystaní a měli jsme dostoupené hráče. Tím pádem získáte balon, hrajte znovu dopředu a útočíte. To jsou důležité pasáže, kde týmu roste sebevědomí," řekl Dočkal.

Dobře se cítil i po fyzické stránce. Sobotní ligový duel se Zlínem strávil kvůli rozhodnutí trenéra Kotala pouze na lavičce. "Necítil jsem potřebu střídat, nebo že by mě někde něco tahalo. Věřím, že budu připravený. Je to teď pro mě trošku jiné po té dlouhé pauze, než jsem byl zvyklý. Musím se tělu věnovat trošku víc, ale věřím, že je času dost a že i dobrá nálada z tohohle zápasu pomůže, abychom rychle zregenerovali," prohlásil Dočkal, který se na jaře vrátil po vleklém zranění.

Proti vedoucí Slavii očekává jiný souboj. "Bude určitě těžké zopakovat ten výkon, bude to zase mít svoje specifika. Nevím, jestli to bude takový fotbal jako třeba dnes. Že Ostrava chtěla hrát za každou cenu a my jsme měli možnost získávat balony, chodit do přečíslení. Určitě se nám do toho zápasu půjde líp, než kdybychom to dnes nezvládli, to jednoznačně," konstatoval reprezentační kapitán.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 4 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy