Příjemný los pro Slavii, v poháru se utká s Vyškovem. Liberec čeká Sparta

27. 1. 2023 12:26
Fotbalisté Slavie ve čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu přivítají druholigový Vyškov. Obhájce trofeje Slovácko bude hostit Bohemians 1905 a finalista minulé sezony Sparta se představí v Liberci. Vítěz dohrávky mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové nastoupí proti Brnu. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FAČR na pražském Strahově.
Ondřej Kolář
Ondřej Kolář | Foto: Milan Kammermayer

Ke Slavii, která je po vyřazení ligového mistra z Plzně největším favoritem poháru, byl los velmi přívětivý a přisoudil jí posledního zbylého zástupce z druhé ligy. Vyškov už dokázal v předchozích kolech vyřadit dva týmy z nejvyšší soutěže - ve Zlíně a předtím i v Jablonci zvítězil shodně 1:0.

Liberec a Sparta si v poháru zopakují souboj z finále v roce 2020, v němž Pražané na severu Čech vyhráli 2:1. Poslední vzájemný duel vloni v červenci v úvodním kole ligové sezony ale na Letné ovládl stejným poměrem Slovan.

Slovácko, které v minulé sezoně ve finále porazilo Spartu, bude mít i ve třetím utkání tohoto ročníku výhodu domácího prostředí. V posledním vzájemném souboji s Bohemians 1905 v říjnu v lize tým z Uherského Hradiště neuspěl a po brzké červené kartě prohrál 2:4.

Složení zbylé čtvrtfinálové dvojice určí až dohrávka mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové v příštím týdnu. V původním termínu se nehrálo kvůli nepřízni počasí. Vítěz posledního osmifinále bude mít v následném kole proti ligovému nováčkovi z Brna výhodu domácího prostředí.

Úředním hracím dnem čtvrtfinále je 1. březen, termín se ale může po dohodě změnit.

Los čtvrtfinále: Slovácko - Bohemians Praha 1905, České Budějovice/Hradec Králové - Brno, Liberec - Sparta Praha, Slavia Praha - Vyškov.