Sampdorii opouští po Schickovi další talent. Slovák Škriniar údajně míří do Interu

David Janeczek David Janeczek
23. 6. 2017 10:18
Italský tisk spekuluje o dalším přestupu talentovaného fotbalisty ze Sampdorie Janov do špičkového klubu. Slovák Milan Škriniar má údajně namířeno do Interu Milán.
Milan Škriniar.
Milan Škriniar. | Foto: www.twitter.com

Tychy (od našeho zpravodaje) - Juventus dokonce přivezl přímo z Eura do Turína Patrika Schicka. A podle italského tisku by na začátku přípravy Sampdorie Janov mohl vedle českého fotbalového klenotu mohl chybět i ten slovenský, kterým je slovenský stoper Milan Škriniar.

Na právě probíhajícím Euru v Polsku navíc patří Škriniar k absolutně nejlepším stoperům. Když k tomu přičteme parádní výkony během sezony v Serii A, tak vypadá zájem věhlasnějších italských klubů v čele s Interem Milán logicky. 

Škriniar odehrál na Euru všech 270 minut ve skupině a pomohl Slovákům k šesti bodům a skóre 6:3, čímž dostali hráči týmu Pavla Hapala pod tlak Portugalce a Čechy, kteří teď musí vyhrát větším rozdílem, aby postoupili na úkor Slováků do semifinále turnaje.

Podle italských novin Calcio Mercato by mohl Škriniar podepsat v Interu už během víkendu. Technický ředitel Milánu Walter Sabatini se má nyní vrátit z Číny a rovnou vyrazit na schůzku se zástupci Sampdorie Janov. 

Peníze i talentovaný útočník za Škriniara

Pro nového kouče Interu Luciana Spallettiho je Škriniar přestupovou prioritou. Sampdoria si dvaadvacetiletého stopera, který fotbalově vyrostl v Žilině, cení na 30 milionů eur (790 milionů korun).

Další italské noviny Coriererre dello Sport přišly s informací, že je Inter ochoten za Škriniara nabídnout třiadvacetiletého útočníka Gianlucu Caprariho a k němu 10 milionů eur (263 milionů korun). To je ale údajně Sampdorii málo a chtěla by ještě o 5 milionů eur více. Finální verze obchodu by se měla dohodnout právě na víkendové schůzce zástupců obou klubů.

Zástupce kapitána slovenské reprezentace přišel do Janova v lednu loňského roku ze Žiliny. Během letošní sezony se Škriniar usadil pevně v základní sestavě a stal se defenzivní oporou desátého celku uplynulé sezony.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy