Trenér měl pocit, že sní. Maročané doma porazili Brazilce

26. 3. 2023 8:59
Brazilští fotbalisté v prvním utkání od loňského mistrovství světa podlehli v přípravě 1:2 Maroku, které na šampionátu v Kataru překvapilo čtvrtým místem.
Fotbalisté Maroka slaví gól v síti Brazílie v přípravném zápase v Tangeru.
Fotbalisté Maroka slaví gól v síti Brazílie v přípravném zápase v Tangeru. | Foto: Reuters

Historické vítězství nad pětinásobnými mistry světa před zraky 65.000 diváků na stadionu v Tangeru zařídil gólem v 79. minutě střídající záložník Sampdorie Janov Abdal Hamíd Sabirí.

Pro Brazilce je to další nezdar po vystoupení na katarském šampionátu, kde vypadli ve čtvrtfinále s Chorvatskem. Po turnaji skončil u týmu trenér Tite a jeho nástupce se stále hledá. Podle spekulací médií by brazilský výběr mohl převzít Ital Carlo Ancelotti z Realu Madrid.

Dočasný kouč Ramon Menezes se musel vypořádat s řadou absencí, chyběl mu mimo jiné hvězdný útočník Neymar. Maročany poslal do vedení v 29. minutě Sufján Búfál, v druhém poločase vyrovnal Casemiro. O pár minut později domácí fanoušky rozjásal svým druhým reprezentačním gólem Sabirí.

"Přijde mi, že sním. Brazílie je první v žebříčku FIFA, země zaslíbená fotbalu. A nám se tohle povedlo uprostřed ramadánu," uvedl na tiskové konferenci po zápase marocký trenér Valíd Radžradžuí s odkazem na postní měsíc, který fotbalistům komplikuje přípravu. "Ale cesta je dlouhá, nesmíme vyhořet," dodal.

V předchozích dvou zápasech s Brazílií fotbalisté Maroka prohráli 0:2 v roce 1997 a 0:3 o rok později na mistrovství světa.