Příbram vybojovala dvěma góly v závěru remízu v Jablonci

14. 9. 2012 22:10
Fotbalisté Příbrami se radují ze vstřeleného gólu
Fotbalisté Příbrami se radují ze vstřeleného gólu | Foto: ČTK

Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Jablonce si v předehrávce 7. kola Gambrinus ligy proti Příbrami nechali proplout výhru mezi prsty, když v závěrečné desetiminutovce ztratili dvoubrankové vedení.

Severočeši tak po remíze 2:2 odmítli možnost jít minimálně do soboty na první příčku tabulky před pražskou Spartu.

Naopak Příbram se po čtvrté remíze v tomto ročníku bodově dotáhla na čtrnáctý Hradec Králové.

Ve druhém zápase pod vedením staronového kouče Karola Marka tak Středočeši poprvé bodovali a skórovali, stále však čekají na výhru. Příbram v součtu s minulou sezonou nevyhrála v lize už třináct kol.

Příbram udeřila dvakrát ze vzduchu

Jablonec byl v prvním poločase lepším týmem, hned v úvodu zápasu však Zoubele trefil břevno. Ve 24. minutě se však už radoval, když po centru Kovaříka poslal míč pod břevno.

V 58. minutě zvýšil náskok Jablonce parádní střelou z přímého kopu Kovařík a zdálo se, že Jablonec o výhru nic nepřipraví.

Příbram však poté vrhla všechny síly do útoku, a i když Trapp v 70. minutě ve slibné pozici branku přestřelil, o dvanáct minut později už se Středočeši radovali, když centr z přímého kopu umístil za Valešova záda Krbeček.

Jablonec poté nevyužil několik šancí udeřit z brejku, a tak v 89. minutě mohl diváky na stadionu zmrazit Trapp, který po Střihavkově centr hlavičkoval přesně k tyči.

Výsledek:

Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 2:2 (1:0)

Branky: 24. Zoubele, 58. Kovařík - 82. Krbeček, 89. Trapp. Rozhodčí: Příhoda - Marek, Zeman. Bez karet. Diváci: 2058.
Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Novák - Zoubele (62. Kopic), Čížek (87. Štochl), Loučka, Vaněk (59. Piták), Jablonský - Lafata, Kovařík. Trenér: Kotal.
Příbram: Hruška - Krbeček, Hájovský, Dejmek, Koukal - Mareš (66. Huňa), Trapp, T. Pilík (46. Wágner), Pleško, P. Pilík (90. Šlapák) - Střihavka. Trenér: Marko.