Příbram smetla Olomouc třemi góly, Bohemka otočila zápas s Jabloncem

5. 12. 2015 16:58
Roman Bednář
Roman Bednář | Foto: Zlata Vostrá

Příbram - Jasnou záležitost nakonec udělali fotbalisté Příbrami z domácího sobotního utkání 16. kola Synot ligy proti Olomouci, kterou porazili 3:0. O góly se postarali Hnaníček, Barák a Bednář.

Špatný vstup do druhého poločasu stál jablonecké fotbalisty dobře rozjetý zápas v Ďolíčku. Bohemians dvěma rychlým góly otočili z 0:1 na 2:1 a tímto poměrem i nakonec vyhráli.

Jablonec zaspal druhý poločas

První větší možnost si ve čtvrté minutě vypracovali Bohemians a po rohu stoper Pernica vykopával míč z brankové čáry. Jablonec nejprve odpověděl nepřesnou střelou Pospíšila a v deváté minutě už otevřel skóre. Domácí Krch nechtěně přiťukl míč Karavajevovi, který se prodral mezi obránci a přehodil gólmana Zlámala.

Bohemians po chvilce také dostali míč do sítě, jenže Schickova dorážka Mosquerovy střely nebyla uznána kvůli ofsajdu útočníka "Klokanů". Na druhé straně proti Mingazově pokusu dobře zasáhl Zlámal.

Klokani vstoupili výborně do druhého poločasu. Ve 47. minutě Schick z levé strany nacentroval před branku a Bartek překonal Hrubého. Už za tři minuty nabuzení domácí skóre otočili, když po Jiráskově rohu přesně hlavičkoval osamocený Krch. Třiadvacetiletý stoper se dočkal premiérového ligového zásahu v kariéře.

Dominující Pražané mohli ještě zvýšit, ale po Schickově průniku zamířil Bartek těsně mimo. Ještě blíže třetí brance byl po hodiny hry Jirásek, který odražený míč napálil do tyčky.

Bohemians v závěru soupeři dovolili jen nepřesný pokus Pospíšila a cenný výsledek udrželi. Vršovické mužstvo zdolalo Jablonec teprve podruhé z posledních dvaceti ligových duelů.

Bednář se konečně prosadil

Příbram měla více ze hry a dostávala se ke standardkám, ale branku hostů ohrožovala zejména střelami z dálky. Barákův pokus skončil těsně vedle a Suchana s Pilíkem vychytal brankář Buchta. Olomoucký gólman svůj tým podržel i ve 35. minutě, kdy proti němu běžel Bednář, ale Buchta mu rychlým vyběhnutím šanci zmařil a dobíhající Pilík nedokázal využít odkryté branky.

V 55. minutě se dočkali domácí. Po závaru se odrazil míč na hranici vápna ke zcela volnému Hnaníčkovi, který tvrdou střelou dal už čtvrtý gól v sezoně. Olomouc inkasovala po 237 minutách.

Domácí ožili a Buchta musel vyškrábnout zpod břevna hlavičku Baráka. Reprezentant do 21 let se ale dočkal v 66. minutě, kdy Bednář utekl obraně, obešel i brankáře, nadvakrát sice míč do sítě nedostal, ale dorážející Barák už ano.

Olomouc musela hru otevřít a Příbram měla prostor pro brejky. Při jednom z nich sice Bednář špatnou přihrávkou zazdil jasnou šanci, vzápětí ale po dalším brejku dostal ideální centr od Baráka a hlavou završil domácí vítězství. Bývalý reprezentant skóroval poprvé od 3. kola.

16. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 3:0 (0:0)
55. Hnaníček, 66. Barák, 84. Bednář. Rozhodčí: Julínek - Moláček, Hájek. ŽK: Sus, Hnaníček - Radakovič, Buchta.

Příbram: Hruška - Sus, Chaluš, Zápotočný, Divíšek - Tregler, Hnaníček (90. Januška) - Pilík, Barák, Suchan - Bednář (90. Kilián). Trenér: P. Tobiáš.

Olomouc: M. Buchta - Hubník, Rajnoch (71. Vašíček), Radakovič, Vepřek - Šindelář, Houska - Navrátil, Plšek (66. Ševčík), Moulis (59. Falta) - Malec. Trenér: Jílek.

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 2:1 (0:1)
47. Bartek, 50. Krch - 9. Karavajev. Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Hrabovský. ŽK: Bartek - Pospíšil, Wágner. Diváci: 4763.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Škerle, Havel - Jindřišek - Bartek, Jirásek (88. Akulinin), Hubínek (90.+1 Šmíd), Mosquera - Schick (87. Gajič). Trenér: Pivarník.

Jablonec: V. Hrubý - Romera (55. Greguš), M. Kysela, Pernica, Matěj Hanousek - Hübschman - Masopust (64. Wágner), Mingazov (81. Beneš), Pospíšil, Karavajev - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16