Příbram posílí obránce Neves a brankář Krbeček

ČTK ČTK
15. 7. 2014 14:53
Fotbalisty Příbrami posílili kapverdský obránce Fernando Neves a brankář Lukáš Krbeček.
Fernando Neves.
Fernando Neves. | Foto: CPA Eduard Erben

Příbram - Fotbalisty Příbrami posílili kapverdský obránce Fernando Neves a brankář Lukáš Krbeček. Zatímco důrazný stoper či levý bek přichází na roční hostování ze Slavie, bratr příbramského záložníka Tomáše Krbečka se domluvil na dvouleté smlouvě s opcí.

Oba byli v Příbrami v létě na testech, ale před týdnem se už zdálo, že nakonec tým neposílí. Nedařilo se totiž dohodnout se Slavií a Krbečkovi nechtělo vedení Příbrami bránit v angažmá v Sokolově. Nakonec vše dopadlo jinak. "U Slavie došlo ke změně stanoviska, a tak jsme se s Nevesem dohodli, protože měl zájem za nás hrát," vysvětlil generální ředitel Příbrami Petr Větrovský.

K příchodu Krbečka pomohlo to, že se Příbram nakonec nedohodla s Jakubem Divišem, který měl přijít z Mladé Boleslavi jako náhrada za Aleše Hrušku. "Nedohodli jsme se na podmínkách. Proto jsme ihned oslovili Lukáše Krbečka. Ještě neměl v Sokolově podepsanou smlouvu, a tak jsme se za minutu dohodli," dodal Větrovský.

Středočeský celek také jedná s Plzní i o hostování Martina Filla, který se již zapojil do tréninku. Předtím se Fillo, který v minulé sezoně působil ve třetí anglické lize, připravoval s Libercem. "Měl jsem jednání v Plzni a domluvili jsme se, že s námi začne Martin trénovat. Jednání stále probíhají, a pokud vše vyjde, tak by to mělo být tento týden uzavřené a hráč by přišel na půlroční hostování," řekl prezident klubu Jaroslav Starka.

Další možnou posilou je Selmir Mahmutovič, jednadvacetiletý bratr teplického kanonýra Aidina Mahmutoviče z Teplic. Zatím je v juniorském týmu na zkoušce.

Šestatřicetiletý Neves již v české lize oblékal dresy Baníku Ostrava a Slavie. Stihl odehrát 72 zápasů a vstřelil sedm gólů. Osmadvacetiletý Krbeček už za Příbram chytal v letech 2008-2010. V lize působil i v Plzni, se kterou získal v sezoně 2010/11 titul, Brně či Ostravě, většinou jako dvojka, přesto odchytal v lize 60 zápasů. Naposledy hrál v druholigovém Sokolově.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy