Příbram posílí obránce Neves a brankář Krbeček

ČTK ČTK
15. 7. 2014 14:53
Fotbalisty Příbrami posílili kapverdský obránce Fernando Neves a brankář Lukáš Krbeček.
Fernando Neves.
Fernando Neves. | Foto: CPA Eduard Erben

Příbram - Fotbalisty Příbrami posílili kapverdský obránce Fernando Neves a brankář Lukáš Krbeček. Zatímco důrazný stoper či levý bek přichází na roční hostování ze Slavie, bratr příbramského záložníka Tomáše Krbečka se domluvil na dvouleté smlouvě s opcí.

Oba byli v Příbrami v létě na testech, ale před týdnem se už zdálo, že nakonec tým neposílí. Nedařilo se totiž dohodnout se Slavií a Krbečkovi nechtělo vedení Příbrami bránit v angažmá v Sokolově. Nakonec vše dopadlo jinak. "U Slavie došlo ke změně stanoviska, a tak jsme se s Nevesem dohodli, protože měl zájem za nás hrát," vysvětlil generální ředitel Příbrami Petr Větrovský.

K příchodu Krbečka pomohlo to, že se Příbram nakonec nedohodla s Jakubem Divišem, který měl přijít z Mladé Boleslavi jako náhrada za Aleše Hrušku. "Nedohodli jsme se na podmínkách. Proto jsme ihned oslovili Lukáše Krbečka. Ještě neměl v Sokolově podepsanou smlouvu, a tak jsme se za minutu dohodli," dodal Větrovský.

Středočeský celek také jedná s Plzní i o hostování Martina Filla, který se již zapojil do tréninku. Předtím se Fillo, který v minulé sezoně působil ve třetí anglické lize, připravoval s Libercem. "Měl jsem jednání v Plzni a domluvili jsme se, že s námi začne Martin trénovat. Jednání stále probíhají, a pokud vše vyjde, tak by to mělo být tento týden uzavřené a hráč by přišel na půlroční hostování," řekl prezident klubu Jaroslav Starka.

Další možnou posilou je Selmir Mahmutovič, jednadvacetiletý bratr teplického kanonýra Aidina Mahmutoviče z Teplic. Zatím je v juniorském týmu na zkoušce.

Šestatřicetiletý Neves již v české lize oblékal dresy Baníku Ostrava a Slavie. Stihl odehrát 72 zápasů a vstřelil sedm gólů. Osmadvacetiletý Krbeček už za Příbram chytal v letech 2008-2010. V lize působil i v Plzni, se kterou získal v sezoně 2010/11 titul, Brně či Ostravě, většinou jako dvojka, přesto odchytal v lize 60 zápasů. Naposledy hrál v druholigovém Sokolově.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy