Při nehodě zahynul fotbalista Koštíř. Proslul divokou jízdou po Václavském náměstí

Sport Sport
16. 2. 2020 11:51
Tři dny před svými šestadvacátými narozeninami zemřel Marek Koštíř, bývalý záložník Mladé Boleslavi, Jablonce nebo Bohemians.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

K tragické dopravní nehodě došlo v noci z pátku na sobotu na dálnici D10 pár kilometrů za Prahou. Po střetu osobního vozu s kamionem zahynuli dva lidé, jedním z nich je podle serveru iSport.cz fotbalista Marek Koštíř. Ten podle dostupných zpráv za volantem neseděl.

Fotbalista Marek Koštíř v dresu Mladé Boleslavi.
Fotbalista Marek Koštíř v dresu Mladé Boleslavi. | Foto: fkmb.cz

"Z dosud nezjištěných příčin řidič osobního vozidla narazil do zadní části nákladního vozidla. Při nehodě dva lidé cestující v osobním vozidle utrpěli zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehli. Po dobu zásahu IZS a odstraňování následků byla dálnice uzavřena," sdělil pro iDnes.cz Zdeněk Chalupa, krajský policejní mluvčí.

Koštíř byl odchovancem Mladé Boleslavi, zahrál si i juniorskou ligu v dresu Bohemians a Jablonce. Poté však šla jeho kariéra dolů, nastupoval za týmy v nižších soutěžích a v roce 2015 se mimo jiné zúčastnil evropského turnaje Mezinárodní federace profesionálních fotbalistů FIFPro pro fotbalisty bez angažmá.

Spíš než fotbalovým progresem na sebe upozornil divokou noční jízdou centrem Prahy v září 2016. Koštíř na sebe přitáhl pozornost v šest hodin ráno nejistou jízdou po Václavském náměstí, následovala divoká honička s policisty, která skončila až v Příčné ulici. Tam dvaadvacetiletý fotbalista naboural šest aut. Později se ukázalo, že měl v krvi přes dvě promile alkoholu.

 

Právě se děje

Další zprávy