Při nehodě zahynul fotbalista Koštíř. Proslul divokou jízdou po Václavském náměstí

Sport Sport
16. 2. 2020 11:51
Tři dny před svými šestadvacátými narozeninami zemřel Marek Koštíř, bývalý záložník Mladé Boleslavi, Jablonce nebo Bohemians.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

K tragické dopravní nehodě došlo v noci z pátku na sobotu na dálnici D10 pár kilometrů za Prahou. Po střetu osobního vozu s kamionem zahynuli dva lidé, jedním z nich je podle serveru iSport.cz fotbalista Marek Koštíř. Ten podle dostupných zpráv za volantem neseděl.

Fotbalista Marek Koštíř v dresu Mladé Boleslavi.
Fotbalista Marek Koštíř v dresu Mladé Boleslavi. | Foto: fkmb.cz

"Z dosud nezjištěných příčin řidič osobního vozidla narazil do zadní části nákladního vozidla. Při nehodě dva lidé cestující v osobním vozidle utrpěli zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehli. Po dobu zásahu IZS a odstraňování následků byla dálnice uzavřena," sdělil pro iDnes.cz Zdeněk Chalupa, krajský policejní mluvčí.

Koštíř byl odchovancem Mladé Boleslavi, zahrál si i juniorskou ligu v dresu Bohemians a Jablonce. Poté však šla jeho kariéra dolů, nastupoval za týmy v nižších soutěžích a v roce 2015 se mimo jiné zúčastnil evropského turnaje Mezinárodní federace profesionálních fotbalistů FIFPro pro fotbalisty bez angažmá.

Spíš než fotbalovým progresem na sebe upozornil divokou noční jízdou centrem Prahy v září 2016. Koštíř na sebe přitáhl pozornost v šest hodin ráno nejistou jízdou po Václavském náměstí, následovala divoká honička s policisty, která skončila až v Příčné ulici. Tam dvaadvacetiletý fotbalista naboural šest aut. Později se ukázalo, že měl v krvi přes dvě promile alkoholu.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Trump sníží stavy amerických vojáků v Německu, stáhne se jich téměř deset tisíc

Prezident Spojených států Donald Trump nařídil stáhnout z Německa 9500 ze stávajících 34 500 amerických vojáků. S odvoláním na nejmenované americké vládní činitele to napsal deník The Wall Street Journal, podle kterého vojáci odejdou do září. Agentura Reuters tvrdí, že část vojáků bude přemístěna do Polska a dalších spojeneckých zemí, zbytek se vrátí do vlasti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy