Prezident Realu Calderón má funkci jen prozatímně

ČTK
24. 7. 2006 16:05
Ramon Calderón je zatím jen prozatímním prezidentem Realu Madrid. Španělský fotbalový klub dnes oznámil, že k definitivnímu jmenování nového vedení dojde až po vyřešení právního sporu kolem platnosti hlasů zaslaných poštou.

Soudce dva dny před konáním voleb na začátku července dočasně zakázal brát ohled na poštovní hlasování, protože Calderón a další kandidáti napadli nedostatečné zajištění jeho regulérnosti. Další z kandidátů Juan Miguel Villar Mir kvůli tomu napadl výsledek voleb, který by měl být definitivně potvrzen až po dořešení sporu. "Volební komise Realu považuje jmenování Calderóna a jeho správní rady za dočasné, jak požadoval Villar Mir," uvedl klub na svých internetových stránkách. Calderón 2. července vyhrál volby o 246 hlasů před Juanem Palaciosem, třetí Villar Mir získal o 1642 hlasů méně. Až desítka tisíc korespondenčních hlasů by tak mohla značně ovlivnit volební výsledek, i když není jasné, kolik by se jich nakonec počítalo. V některých případech mohli totiž hlasující nakonec vyjádřit svůj názor také osobně. Podle španělských médií se může případ táhnout až osm měsíců, do té doby tak nebude mít Real stálého prezidenta.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 3 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy