Přestřelka Liverpoolu s Arsenalem skončila remízou

yac
21. 4. 2009 23:17
Hned čtyři góly vstřelil Andrej Aršavin
Fanoušci se na fotbale jen málokdy chovají podle společenské etikety. (Ilustrační foto) | Foto: ČTK/AP

Liverpool - Zápas plný zvratů viděli dnes fandové fotbalu při dohrávaném utkání Premiere League mezi Liverpoolem a Arsenalem. Hned čtyřmi góly se v něm blýskl ruský forvard Andrej Aršavin.

V první půli to ale na podobný vývoj událostí nevypadalo. Tým z rodiště členů skupiny Beatles byl sice aktivnější, ale v brance hostů se činil výtečný Fabianski a k dovršení všeho v 36. minutě poslal Arsenal do vedení právě Aršavin.

Ten si naběhl do vápna na příhru Fabregase, která sice trochu zaváněla ofsjadem, ale rozhodčí hru nechali plynout, a tak se "Kanonýři" mohli radovat z vedení.

Aston Villa zase zaváhala, Stoke se blíží k záchraně

Obranná řada svěřenců Arsene Wengera se však dnes neprobudila nejlépe, neboť po dvou hrubých chybách defenzivy bylo deset minut po přestávce skóre otočeno ve prospěch domácích.

Druhý poločas přinesl gólovou smršť

Nejprve mizerně odkopl Sagna, k míči se dostal Kuyt, který pěkně našel ve vápně Torrese a ten se hlavou nemýlil.

Fotbalisté Arsenalu Cesc Fabregas a Eduardo da Silva se radují ze třetího gólu v síti Sparty. | Foto: Reuters

Za dalších sedm minut byl obrat dokonán. Po velkých zmatcích v obraně Arsenalu se balonu opět zmocnil Kuyt, po jehož parádním centru skóroval se štěstím Benayoun.

To však v utkání zdaleka nebylo vše. Andrej Aršavin se o chvíli později dvakrát dostal k balonu a dvakrát se mohl radovat. Nejprve krásnou střelou skóre znovu srovnal, aby o další dvě minuty později dokázal propasírovat míč do Reinovy branky podruhé.

Nyní tahali za kratší konec domácí, ale Fernando Torres vedení Arsenalu svým druhým gólem v zápase odmítl a nekompromisní ranou srovnal na 3-3.

Poslední dvě branky padly v nastavení

Tabulka Premiere league po neúplném 33. kole

1. Liverpool    33 71
2. Manchester 31  71
3. Chelsea       32 67
4. Arsenal       33  62
(První číslo udává počet odehraných zápasů, druhé počet získaných bodů)

Na Anfield road se však pálilo dál. Zimní posila Arsenalu Aršavin konečně ukázala co v ní vězí a v 90. minutě svůj galavečer zakončila svou čvrtou brankou po nádherné společné akci se střídajícím Walcottem .

Gólový účet utkání však stále nebyl uzavřen. Svůj druhý gól v utkání totiž hned o tři minuty později dokázal vstřelit Benayoun, který se prosadil po centru do malého vápna Arsenalu a srovnal na konečných 4:4.

Liverpool tak nakonec zopakoval skóre ze svého utkání s Chelsea před čtrnácti dny a uhájil doma alespoň bod. Tento výsledek asi nejvíce vyhovuje Manchesteru, který má nyní v tabulce sice stejně bodů jako Liverpool, avšak dva zápasy k dobru.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Liverpool - Arsenal 4:4 (49. a 72. Torres, 56. a 90.+3 Benajun - 36., 67., 70. a 90.+1 Aršavin).