Přestřelka Hamburku se Stuttgartem. Jiráček jen coby divák

20. 10. 2013 19:47
Fotbalisté Hamburku v devátém kole německé ligy třikrát srovnali nepříznivé skóre a se Stuttgartem remizovali na domácím hřišti 3:3.
Hráči Hamburku měli důvody k úsměvům tak napůl.
Hráči Hamburku měli důvody k úsměvům tak napůl. | Foto: Reuters

Hamburk - Fotbalisté Hamburku v devátém kole německé ligy třikrát srovnali nepříznivé skóre a se Stuttgartem remizovali na domácím hřišti 3:3. V tabulce jsou na čtrnácté příčce, jejich soupeř přišel o možnost posunout se na pohárové umístění a je osmý.

Stuttgart šel rychle do vedení...

Stuttgart se dostal poprvé do vedení již ve třetí minutě, kdy se vyhnul ofsajdu Alexandru Maxim. Podruhé dostal VfB do vedení hlavičkou po standardní situaci kapitán Christian Gentnter, naposledy se hosté radovali z náskoku v 64. minutě, když před Vedadem Ibiševičem uklidil centr do vlastní sítě hamburský obránce Johan Djourou.

Hamburk, na jehož lavičce zůstali záložník Petr Jiráček a brankář Jaroslav Drobný, poprvé kontroval ve 22. minutě, kdy sérii chyb v obraně Stuttgartu potrestal Pierre-Michel Lasogga.

...Domácí se ale nevzdali

Gól na 2:2 obstaral po pohledné kombinační akci Maxmilian Beister, vzápětí po třetí trefě soupeře stanovil konečný stav Rafael van der Vaart. Nový kouč Bert van Marwijk zůstává i po prvním domácím a celkově třetím utkání na lavičce Hamburku bez porážky.

Augsburg se záložníkem Janem Morávkem v sestavě se doma proti Wolfsburgu ujal rychle vedení zásluhou Tobiase Wernera, ale ještě do poločasu o náskok přišel.

V poslední desetiminutovce první půle stanovili z ojedinělých šancí svého týmu konečné skóre 2:1 pro "Vlky" střelou z dálky Maximilian Arnold a hlavou Luiz Gustavo.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Hamburk - Stuttgart 3:3(22. Lasogga, 56. Beister, 67. Van der Vaart - 3. Maxim, 38. Gentner, 64. vlastní Djourou), Augsburg - Wolfsburg 1:2 (10. Werner - 35. Arnold, 42. Luiz Gustavo).

1. Bayern Mnichov 9 7 2 0 19:4 23
2. Dortmund 9 7 1 1 22:7 22
3. Leverkusen 9 7 1 1 20:9 22
4. Hertha Berlín 9 4 3 2 15:9 15
5. Schalke 9 4 2 3 17:19 14
6. Mönchengladbach 9 4 1 4 19:14 13
7. Hannover 9 4 1 4 11:12 13
8. Stuttgart 9 3 3 3 19:13 12