Přemožitel Liberce krok od Ligy mistrů. Vyhrál v Basileji

21. 8. 2012 22:40
Fotbalisté CFR Kluž, přemožitelé Liberce z 3. předkola Ligy mistrů, vyhráli úvodní zápas play off soutěže na hřišti Basileje 2:1 a jsou krok od postupu do základní skupiny.
Senegalský záložník Modou Sougou zařídil dvěma góly vítězství CFR Kluž na hřišti Basileje | Foto: Reuters

PrahaFotbalisté CFR Kluž, přemožitelé Liberce z 3. předkola  Ligy mistrů, vyhráli úvodní zápas play off soutěže na hřišti Basileje 2:1 a jsou krok od postupu do základní skupiny.

Basilej sice vedla od 44. minuty zásluhou Marka Strellera, v rozmezí 66. a 71. minuty však skóre dvěma brankami otočil senegalský záložník Kluže Modou Sougou.

U prohry osmifinalisty loňského ročníku byl i český obránce Radoslav Kováč, který nastoupil na poslední čtyři minuty.

Ještě blíže k postupu mají fotbalisté Dynama Kyjev, kteří vyhráli 3:1 na hřišti Mönchengladbachu, a fotbalisté Celtiku Glasgow, jež v mistrovské části vyhráli na hřišti švédského Helsinborgu 2:0.

Doma naopak uspěli fotbalisté FC Kodaň, kteří porazili 1:0 francouzské Lille. Za něj odehrál celý zápas obránce David Rozehnal.

Suchý odehrál za Spartak celý zápas

Doma uspěli i fotbalisté Spartaku Moskva, jež vyhráli 2:1 nad Fenerbahce Istanbul.

V dresu ruského vicemistra odehrál celý zápas český reprezentační obránce Marek Suchý.

Všechny góly padly v rozmezí 59. a 69. minuty.

Skóre otevřel útočník Spartaku Emmanuel Emenike, o šest minut později však vyrovnala letní posila tureckého vicemistra z Liverpoolu Dirk Kuijt.

O výhře Spartaku rozhodl o další čtyři minuty později levý obránce Spartaku Dmitrij Kombarov.

Odvety se hrají příští středu.

Nemistrovská část:

Spartak Moskva - Fenerbahce Istanbul 2:1 (0:0)

Branky: 59. Emenike, 69. Kombarov - 65. Kuijt. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

Mönchengladbach - Dynamo Kyjev 1:3 (1:2)

Branky: 13. Ring - 28. Michalik, 36. Jarmolenko, 81. vlastní De Jong. Rozhodčí: Proenca (Portug.).

FC Kodaň - Lille 1:0 (1:0)

Branka: 38. Santin. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).