Chelsea navázala na výhru s AC, Manchester City opět nezaváhal

8. 10. 2022 18:36
Manchesteru City v desátém kole anglické ligy porazil Southampton vysoko 4:0 a je v neúplné tabulce Premier League na prvním místě. Chelsea navázala na středeční výhru 3:0 nad AC Milán a stejným rozdílem porazila Wolves. Tottenham vyhrál na hřišti Brightonu gólem Harryho Kanea 1:0. Newcastle deklasoval Brentford 5:1. Bournemouth zvítězili nad trápícím se Leicesterem 2:1.
Reece James a Jorginho
Reece James a Jorginho | Foto: Reuters

"Citizens" otevřeli skóre zápasu v 20. minutě, kdy Foden vysunul Cancela, který se skvělou individuální akcí dostal až do vápna Southamptonu a trefil se přesně. O dvanáct minut později zvýšil náskok domácích Foden, který po přihrávce De Bruyneho přeloboval gólmana.

V úvodu druhého dějství zvýšil na 3:0 střelou z voleje Mahriz. V 65. minutě se gólu dočkal i nejlepší střelec současného ročníku Haaland. Norský útočník má po deseti kolech na svém účtu již 15 branek, čímž vyrovnal nejlepšího střelce City z minulé sezony, kterým byl De Bruyne.

Chelsea pokračuje v dobrých výkonech pod novým trenérem Potterem a připsala si třetí ligovou výhru za sebou. Naopak nový trenér hostů Davis nezačal své angažmá ve Wolverhamptonu nejlépe. Chelsea udeřila v nastavení první půle, kdy se prosadil hlavou Havertz. V druhém dějství přidali branky ještě Pulišič a Broja. Albánský útočník se za tým z Londýna prosadil v soutěžním zápase poprvé.

Tottenhamu i Brightonu se zatím v domácí lize daří, oba kluby prozatím prohrály pouze jeden zápas. Ve vzájemném duelu šli do vedení hosté, z rohového kopu Son Hung-mina sice hráči Tottenhamu branku nejprve neohrozili, jihokorejský útočník se poté ale opět dostal k míči a jeho střelu z úhlu tečoval do branky hlavou Kane.

Brighton se na konci první půle mohl vrátit do zápasu, šance Dunka a Marche ale gólem neskončily. Hosté z Londýna tak zvítězili na hřišti Brightonu nejtěsnějším rozdílem.

Newcastle porazil 5:1 Brentford a navázal na výhru 4:1 nad Fulhamem. Dva góly "Strak" dal brazilský záložník Guimaraes a domácí dali čtyři nebo více branek ve dvou po sobě jdoucích zápasech v Premier League poprvé od roku 2001.

Leicester nenavázal na vysokou výhru s Nottinghamem v minulém kole a na hřišti Bournemouthu prohrál 1:2. Hosté sice šli do vedení v úvodu zápasu po gólu Daky, domácí ale zápas ve druhé půli dvěma slepenými góly v rozmezí čtyř minut otočili.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Bournemouth - Leicester 2:1 (68. Billing, 71. Christie - 10. Daka), Chelsea - Wolverhampton 3:0 (45.+3 Havertz, 54. Pulišič, 90. Broja), Manchester City - Southampton 4:0 (20. Cancelo, 32. Foden, 49. Mahriz, 65. Haaland), Newcastle - Brentford 5:1 (21. a 56. Guimaraes, 28. Murphy, 82. Almirón, 90. vlastní Pinnock - 54. Toney z pen.), Brighton - Tottenham 0:1 (22. Kane).

1. Manchester City 9 7 2 0 33:9 23
2. Arsenal 8 7 0 1 20:8 21
3. Tottenham 9 6 2 1 20:10 20
4. Chelsea 8 5 1 2 13:10 16
5. Newcastle 9 3 5 1 17:9 14
6. Brighton 8 4 2 2 14:9 14
7. Manchester United 7 4 0 3 11:14 12
8. Bournemouth 9 3 3 3 8:20 12