West Ham je po zkaženém závěru bez bodu, Arsenal vyhrál na hřišti Chelsea

Aktualizováno 6. 11. 2022 17:41
Španělský trenér Unai Emery se vrátil do Premier League úspěšně, jeho Aston Villa v 15. kole anglické ligy porazila Manchester United 3:1. Londýnské derby vyhrál Arsenal, který vyhrál na hřišti Chelsea 1:0 díky gólu brazilského stopera Gabriela. "Kanonýři" se vrátili na první místo tabulky dva body před Manchester City.
Joachim Andersen v souboji Michailem Antoniem z West Hamu
Joachim Andersen v souboji Michailem Antoniem z West Hamu | Foto: Reuters

West Ham s Tomášem Součkem prohrál v dalším londýnském derby 1:2 s Crystal Palace. Liverpool díky dvěma gólům Salaha zvítězil na hřišti Tottenhamu 2:1.

Fotbalisté Aston Villy porazili Manchester United na svém hřišti poprvé od srpna 1995. Pomohl jim k tomu hlavně skvělý úvod, Emeryho svěřenci vedli již po jedenácti minutách o dvě branky. V sedmé minutě se po úniku trefil Bailey a o čtyři minuty později skóroval z přímého kopu Digne.

"Rudí ďáblové" se vrátili do zápasu těsně před přestávkou, když si střelu Shawa srazil do vlastní sítě Ramsey. Stejný hráč vstřelil branku i v úvodu druhé půle, tentokrát už ze svého pohledu do správné branky. Aston Villa se pod novým trenérem posunula ze sestupových příček na třinácté místo.

Na Stamford Bridge se do první šance dostal Arsenal, Ben White střílel z hranice vápna na zadní tyč, branku ale netrefil. Po půl hodině hry se mohl prosadit Jesus, na Martinelliho centr ale těsně nedoskočil.

Arsenal tak otevřel skóre zápasu v 63. minutě, kdy centr Saky z rohového kopu propadl až na zadní tyč, kde byl připraven Gabriel a z bezprostřední blízkosti dorazil míč do sítě. Zvýšit vedení mohl Ödegaard, v rychlém protiútoku se místo přihrávky na volného Martinelliho rozhodl zakončit sám a střílel těsně nad břevno branky. Chelsea poslední čtyři zápasy v lize nevyhrála a je v neúplné tabulce na sedmé příčce.

Liverpool po dvou ligových prohrách s Leedsem a Nottinghamem zvítězil na hřišti londýnského Tottenhamu. Hlavním strůjcem úspěchu byl egyptský útočník Salah, který vstřelil v první půli dva góly. Nejprve se v 11. minutě po přihrávce Núňeze rychle zorientoval ve vápně, mezi přesilou se dostal ke střele a překonal Llorise.

Před přestávkou pak nejrychleji zareagoval na výkop Alissona, který Dier ve snaze odehrát míč na brankáře prodloužil přímo jemu do běhu a Salah v samostatném úniku přeloboval vyběhnutého gólmana domácích. V druhé půli se Tottenhamu podařilo pouze snížit, Kulusevski posunul míč na Kanea, který s přehledem zakončil.

West Ham šel v londýnském derby do vedení, skvělá rána Benrahmy zpoza vápna skončila v brance. Crystal Palace vyrovnal ve 41. minutě, kdy Eze sebral míč Kehrerovi, předložil jej Zahovi a ten překonal Fabiaňského. Ve čtvrté nastavené minutě se hostům podařilo dokončit obrat, Oliseho střelu tečoval Cresswell do vlastní sítě.

Newcastle se díky vysoké výhře v Southamptonu 4:1 posunul na třetí místo neúplné tabulky. Skóre otevřel v prvním poločase Almirón, který je s osmi brankami na pátém místě v tabulce střelců. V druhém dějství přidali branky Wood, Willock a Guimaraes, za domácí korigoval skóre Perraud.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Chelsea - Arsenal 0:1 (63. Gabriel), Aston Villa - Manchester United 3:1 (7. Bailey, 11. Digne, 49. Ramsey - 45. vlastní Ramsey), Southampton - Newcastle 1:4 (89. Perraud - 35. Almirón, 58. Wood, 62. Willock, 90.+1 Guimaraes), West Ham United - Crystal Palace 1:2 (20. Benrahma - 41. Zaha, 90.+4 Olise), Tottenham - Liverpool 1:2 (70. Kane - 11. a 40. Salah).

1. Arsenal 13 11 1 1 31:11 34
2. Manchester City 13 10 2 1 39:12 32
3. Newcastle 14 7 6 1 28:11 27
4. Tottenham 14 8 2 4 27:18 26
5. Manchester United 13 7 2 4 18:19 23
6. Brighton 13 6 3 4 22:17 21
7. Chelsea 13 6 3 4 17:16 21
8. Liverpool 13 5 4 4 25:16 19