Čech musel do branky proti Arsenalu, Chelsea derby vyhrála

Aktualizováno 5. 10. 2014 17:20
Manchester United poprvé v sezoně dokázal vyhrát dvakrát za sebou. Po West Hamu porazil i Everton
Hazard oslavuje se spoluhráči gól do sítě Arsenalu
Hazard oslavuje se spoluhráči gól do sítě Arsenalu | Foto: Reuters

Manchester - Hodně divoké derby mají za sebou fotbaloví fanoušci v Londýně. V rámci 7. kola Premier League v něm Chelsea na Stamford Bridge přehrála Arsenal 2:0.

Zápas poznamenalo zranění brankáře domácího gólmana Thibauta Courtoise (více čtěte ZDE) a prudká výměna názorů mezi oběma trenéry José Mourinhem a Arsénem Wengerem. Nulu si tak připsal čský gólman Petr Čech, Tomáš Rosický odehrál za Arsenal posledních několik minut.

Letní posily Angel di María a Radamel Falcao byli hlavními postavami Manchesteru United při nedělním vítězství nad Evertonem 2:1.

Koscielny daroval Chelsea penaltu

Souboj dvou dosud neporažených týmů začal nešťastně pro gólmana Chelsea Courtoise, který v desáté minutě inkasoval úder do hlavy od Alexise Sáncheze. Belgický mladík se pokusil pokračovat v utkání, ve 24. minutě ale přepustil místo Čechovi.

"V Čecha jsem měl naprostou důvěru. Courtois byl preventivně převezen do nemocnice, jeho zranění ale není až tak vážné," uvedl Mourinho.

O tři minuty později Koscielny v pokutovém území fauloval Hazarda, jenž penaltu přízemní střelou k pravé tyči bezpečně proměnil a udržel svoji stoprocentní bilanci v exekuci pokutových kopů. Koscielny v anglické lize "zařídil" již sedm penalt pro soupeře.

O výhře "Blues" definitivně rozhodl v 78. minutě Costa, který po Fábregasově přihrávce chytře přeloboval gólmana Szczesného. Costa si tak připsal již devátou ligovou trefu v sezoně, Fábregas posedmé asistoval. Arsenal nedokázal už 392 minut skórovat proti Chelsea, dnes navíc ani jednou nevystřelil na branku, což se mu stalo poprvé od září 2003.

Čech: Vždy jsem připraven naskočit

Čech si po zápase pochvaloval vítězství. "Jsem vždycky připraven, takže jsem neměl problém naskočit do hry v průběhu zápasu. Šli jsme do vedení a bylo důležité, že jsme soupeře nepustili, aby se dostal zpátky do utkání," uvedl Čech na svém webu. "Získali jsme velmi důležité tři body proti velice těžkému soupeři a na reprezentační srazy se nám bude odjíždět s dobrým pocitem," dodal.

V utkání také došlo k incidentu mezi trenéry. Po faulu Cahilla na Sáncheze Wenger došel až k Mourinhovi a prudce do něj strčil. Portugalský kouč situaci ustál a pustil se s trenérem Arsenalu do ostré výměně názoru. Vyhrocenou chvíli pak uklidnili rozhodčí.

Posily United řádily

Di María vstřelil první branku zápasu a současně poskytl šanci Falcaovi vstřelil první gól za United, když jeho střelu Tim Howard vyrazil jen k nohám kolumbijského útočníka.

Manchester se díky této výhře posunul na čtvrté místo tabulky Premier League, dnes se ovšem hrají ještě další tři zápasy, přičemž Tottenham a Arsenal ještě mohou Red Devils přeskočit.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Manchester United - Everton 2:1 (27. Di María, 62. Falcao - 55. Naismith), Chelsea - Arsenal 2:0 (27. Hazard z pen., 78. Costa), Tottenham - Southampton 1:0 (40. Eriksen), West Ham United - QPR 2:0 (5. vlastní Onuoha, 59. Sakho).

1. Chelsea 7 6 1 0 21:7 19
2. Manchester City 7 4 2 1 14:7 14
3. Southampton 7 4 1 2 11:5 13
4. Manchester United 7 3 2 2 13:10 11
5. Swansea 7 3 2 2 10:8 11
6. Tottenham 7 3 2 2 9:7 11
7. West Ham United 7 3 1 3 12:10 10
8. Arsenal 7 2 4 1 11:9 10