Čech musel do branky proti Arsenalu, Chelsea derby vyhrála

Aktualizováno 5. 10. 2014 17:20
Manchester United poprvé v sezoně dokázal vyhrát dvakrát za sebou. Po West Hamu porazil i Everton
Hazard oslavuje se spoluhráči gól do sítě Arsenalu
Hazard oslavuje se spoluhráči gól do sítě Arsenalu | Foto: Reuters

Manchester - Hodně divoké derby mají za sebou fotbaloví fanoušci v Londýně. V rámci 7. kola Premier League v něm Chelsea na Stamford Bridge přehrála Arsenal 2:0.

Zápas poznamenalo zranění brankáře domácího gólmana Thibauta Courtoise (více čtěte ZDE) a prudká výměna názorů mezi oběma trenéry José Mourinhem a Arsénem Wengerem. Nulu si tak připsal čský gólman Petr Čech, Tomáš Rosický odehrál za Arsenal posledních několik minut.

Letní posily Angel di María a Radamel Falcao byli hlavními postavami Manchesteru United při nedělním vítězství nad Evertonem 2:1.

Koscielny daroval Chelsea penaltu

Souboj dvou dosud neporažených týmů začal nešťastně pro gólmana Chelsea Courtoise, který v desáté minutě inkasoval úder do hlavy od Alexise Sáncheze. Belgický mladík se pokusil pokračovat v utkání, ve 24. minutě ale přepustil místo Čechovi.

"V Čecha jsem měl naprostou důvěru. Courtois byl preventivně převezen do nemocnice, jeho zranění ale není až tak vážné," uvedl Mourinho.

O tři minuty později Koscielny v pokutovém území fauloval Hazarda, jenž penaltu přízemní střelou k pravé tyči bezpečně proměnil a udržel svoji stoprocentní bilanci v exekuci pokutových kopů. Koscielny v anglické lize "zařídil" již sedm penalt pro soupeře.

O výhře "Blues" definitivně rozhodl v 78. minutě Costa, který po Fábregasově přihrávce chytře přeloboval gólmana Szczesného. Costa si tak připsal již devátou ligovou trefu v sezoně, Fábregas posedmé asistoval. Arsenal nedokázal už 392 minut skórovat proti Chelsea, dnes navíc ani jednou nevystřelil na branku, což se mu stalo poprvé od září 2003.

Čech: Vždy jsem připraven naskočit

Čech si po zápase pochvaloval vítězství. "Jsem vždycky připraven, takže jsem neměl problém naskočit do hry v průběhu zápasu. Šli jsme do vedení a bylo důležité, že jsme soupeře nepustili, aby se dostal zpátky do utkání," uvedl Čech na svém webu. "Získali jsme velmi důležité tři body proti velice těžkému soupeři a na reprezentační srazy se nám bude odjíždět s dobrým pocitem," dodal.

V utkání také došlo k incidentu mezi trenéry. Po faulu Cahilla na Sáncheze Wenger došel až k Mourinhovi a prudce do něj strčil. Portugalský kouč situaci ustál a pustil se s trenérem Arsenalu do ostré výměně názoru. Vyhrocenou chvíli pak uklidnili rozhodčí.

Posily United řádily

Di María vstřelil první branku zápasu a současně poskytl šanci Falcaovi vstřelil první gól za United, když jeho střelu Tim Howard vyrazil jen k nohám kolumbijského útočníka.

Manchester se díky této výhře posunul na čtvrté místo tabulky Premier League, dnes se ovšem hrají ještě další tři zápasy, přičemž Tottenham a Arsenal ještě mohou Red Devils přeskočit.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Manchester United - Everton 2:1 (27. Di María, 62. Falcao - 55. Naismith), Chelsea - Arsenal 2:0 (27. Hazard z pen., 78. Costa), Tottenham - Southampton 1:0 (40. Eriksen), West Ham United - QPR 2:0 (5. vlastní Onuoha, 59. Sakho).

před 4 minutami

Turecké pobřeží Egejského moře nadále sužují požáry, z letovisek se tam musely evakuovat tisíce lidí. Kvůli ohni přišli o život již čtyři lidé.

před 51 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.