Chelsea padla v Crystal Palace, Citizens toho ale nevyužili

Aktualizováno 29. 3. 2014 21:15
Fotbalisté Chelsea překvapivě prohráli na hřišti Crystalu Palace 0:1 a už dnes je může na prvním místě tabulky dostihnout Manchester City.
Přestože v zápase s Aston Villou fanoušci United zveřejnili pomocí letadla protest proti Davidu Moyesovi na lavičce Red Devils, United vyhráli 4:1. | Foto: Reuters

Manchester/LondýnPřestože fotbalisté Manchesteru United v zápase 32. kola Premier League proti Aston Ville stejně jako v úterý v derby proti City brzy prohrávali, třetí prohru na svém hřišti v řadě nepřipustili a vyhráli 4:1.

Fotbalisté Chelsea i přes prohru 0:1 na hřišti Crystalu Palace zůstávají na prvním místě tabulky. Manchester City totiž neudržel vedení na hřišti Arsenalu a remizoval 1:1. Matěj Vydra nastoupil v základní sestavě West Bromwiche a přispěl asistencí k remíze 3:3 s Cardiffem.

United vyhráli doma po dvou měsících

United, kteří v lize vyhráli na Old Trafford poprvé od 28. ledna, sice zůstávají v tabulce stále sedmí, přiblížili se účasti v evropských pohárech pro příští sezonu. Na dvojici Everton - Tottenham jim nyní schází tři, respektive dva body.

Aston Villu poslal do vedení ve 13. minutě po parádně provedeném přímém kopu Ashley Westwood, o sedm minut později však srovnal Wayne Rooney a stejný hráč v závěru poločasu z penalty otočil skóre. Ve druhé půli pak pojistili výhru United Juan Mata a Javier Hernández.

Rooney se tak historické tabulce střelců Premier League dostal se 171 brankami již na čtvrté místo, na kterém vystřídal Franka Lamparda z Chelsea. Letos se trefil patnáctkrát. Mata si zase připsal první gól za United po lednovém příchodu z Chelsea.

Hráče nerozhodilo ani letadlo, nesoucí nad stadionem transparent "Wrong One, Moyes Out", na jehož let se složili nespokojení fanoušci. Na tribunách Old Traffordu se slogan proti kouči Davidu Moyesovi navíc nedočkal příliš kladného přijetí.

Chelsea padla podruhé za sebou venku

Chelsea nenavázala na výborný výkon s Arsenalem z minulého týdne a připsala si druhou venkovní porážku za sebou. V 52. minutě se hlavou nešťastně trefil do vlastní brány obránce John Terry a první tým Premier League s nováčkem prohrál poprvé od roku 1990.

"Blues" podruhé v řadě nevstřelili venku gól a tabulku vedou o jediný bod před Liverpoolem, který má zápas k dobru. Třetí Manchester City je po remíze 1:1 s Arsenalem o další bod zpět, odehrál však o dva zápasy méně než Chelsea.

Manchester City přitom šlágr s Arsenalem začal aktivně a již v 18. minutě vedl. Střela Edina Džeka se od tyče odrazila k Davidu Silvovi, který míč pohotově dorazil za záda Wojciecha Szczeszného.

Arsenal, za který odehrál celý zápas záložník Tomáš Rosický, se k nadějnějším útokům dostal až v druhém dějství. V 53. minutě poslal Lukas Podolski přihrávku do šestnáctky na Mathieua Flaminiho, který srovnal.

Český útočník Vydra nastoupil v základní sestavě West Bromwiche proti Cardiffu a v deváté minutě asistoval Grahamu Dorransovi, jenž zvýšil na 2:0. West Bromwich však v důležitém souboji o udržení neudržel vedení 2:0 ani 3:2 a remizoval 3:3.

Výsledky 32. kola:

Manchester United - Aston Villa 4:1 (20. a 45. z pen. Rooney, 58. Mata, 90.+1 Hernández - 13. Westwood), Crystal Palace - Chelsea 1:0 (52. vlastní Terry), Southampton - Newcastle 4:0 (45.+1 a 89. Rodriguez, 49. Lambert, 70. Lallana), Stoke - Hull 1:0 (62. Odemwingie), Swansea - Norwich 3:0 (30. a 38. De Guzmán, 75. Routledge), West Bromwich - Cardiff 3:3 (2. Amalfitano, 9. Dorrans, 90.+4 Bifouma - 30. Mutch, 73. Caulker, 90.+5 Möller Dähli), Arsenal - Manchester City 1:1 (53. Flamini - 18. Silva).

1. Chelsea 32 21 6 5 62:24 69
2. Liverpool 31 21 5 5 84:39 68
3. Manchester City 30 21 4 5 80:28 67
4. Arsenal 32 19 7 6 56:37 64
5. Everton 30 16 9 5 46:30 57
6. Tottenham 31 17 5 9 40:40 56
7. Manchester United 32 16 6 10 52:38 54
8. Southampton 32 13 9 10 49:40 48