Překvapení v Budějovicích. U Dynama skončil trenér Soukup

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 2. 2013 8:01
Trenér Miroslav Soukup ještě před startem jarní prvoligové sezony překvapivě končí u fotbalistů Českých Budějovic. Kdo tým povede v sobotu na hřišti Ostravy, zatím není jasné.
Trenér Miroslav Soukup byl z lavičky Českých Budějovic odvolán ještě před startem jarní části ligy
Trenér Miroslav Soukup byl z lavičky Českých Budějovic odvolán ještě před startem jarní části ligy | Foto: Eduard Erben

Praha - K překvapivému kroku se rozhodli v Českých Budějovicích. Ještě před startem jarní části Gambrinus ligy vedení klubu odvolalo trenéra Miroslava Soukupa.

Předposlední mužstvo soutěže, které ztrácí na čtrnácté Teplice jediný bod, budou před sobotním zápasem v Ostravě zatím připravovat asistenti Martin Vozábal a Pavol Švantner.

Sedmačtyřicetiletý Soukup se stal teprve druhým trenérem v historii české ligy, který u týmu skončil ještě během přestávky před samotným startem soutěže. V létě 2008 teplický Petr Rada ale odstoupil proto, že převzal reprezentaci.

Za Soukupa 12 bodů

Soukup, který hned zkraje sezony opustil Slovácko, přišel na jih Čech před 7. kolem na začátku září po odvolaném Františku Ciprovi. V té době tým pětkrát za sebou prohrál.

Pod Soukupem si Dynamo během deseti zápasů připsalo dvanáct bodů za tři výhry, tři remízy a čtyři porážky.

Důvodem ¨překvapivé změny byly zřejmě neuspokojivé výsledky v zimní přípravě. Jihočeši z jedenácti zápasů vyhráli jen tři a z posledních tří duelů mají skóre 1:11.

Kromě Slovácka a Budějovic se v probíhající sezoně měnili trenéři také ještě v Příbrami, Mladé Boleslavi, Teplicích a Ostravě.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy