Překvapení v poháru: Slavia prohrála v Líšni

12. 10. 2007 9:55
Divizní tým vyřadil účastníka Ligy mistrů
Radost líšeňských fotbalistů byla veliká.
Radost líšeňských fotbalistů byla veliká. | Foto: Ondřej Besperát

Líšeň - Seznam hráčů, na které musel při skládání týmu pro pohárový výjezd do Líšně zapomenout kouč Karel Jarolím, by vydal na úspěšný prvoligový tým. Slavia přijela do souboje s divizním soupeřem slabší, než jakou ji znají divácí z nejvyšší soutěže.

A podle toho zápas i vypadal.

Začal naprostým šokem pro hostující obranu. Žádný respekt z účastníka Ligy mistrů nebyl na divizních fotbalistech znát. Už ve 4. minutě Jiří Jaroš vsítil branku - teprve druhá střela líšeňských a hned se ujala.

Slavia si už zvykla hrát bez zraněných Šmicra, Latky a také Jandy, který se podrobil artroskopické operaci kolena. Do čtvrteční pohárové zkoušky však nemohli naskočit ani další hráči. Brabec, Švec, Tavares, trio rekonvalescentů. Nebo reprezentanti Vlček, Pudil, Krajčík, Belaid a Suchý.

Jejich náhradníci povolaní z béčka, z nichž se do základní sestavy dostal jen Kopřiva, nedokázali zapnout na plný výkon.

Čtvrthodiny rozkoukávání

Druhý gól mohl přidat v 6. minutě líšeňský jmenovec reprezentanta Poláka. Vaniakův náhradník Vorel se jen ohlédl po jeho střele, jež končila těsně vedle tyče.

Teprve po čtvrhodině Slavia zjistila, že také může útočit. Ivana šel na branku Sedmidubského, ale nic víc než míč odražený k Šenkeříkovi a pak roh z akce nezískala.

Jenže! Ve 20. minutě Líšeň vedla už 2:0. Balón do uličky dostal Outrata a na dvakrát překonal Vorla.

Mezitím prvoligový stroj nabral vyšší obrátky. Roh za rohem přibýval do statistiky zápasu. Co to však bylo hostům platné, když každým dalším centrem usilovně popírali pravdivost omílaného klišé, že co roh, to půl gólu. Pokud by platilo, Slavia by v 30. minutě dávno otočila zápas.

Slávistické hře chyběla především prvoligová rychlost, takže domácím nedalo mnoho práce se bránit. Stříleli Gaucho, Hubáček či Ivana, ale žádný pokus se neujal - až na poslední útok.

Necid dal naději, ale postup nevystřílel

Ve 42. minutě totiž centroval Ivana a Šenkeřík se ve vápně prosadil. Na dlouhou dobu naposled.

Do druhé půle poslal Jarolím na trávník Necida místo Kopřivy. Ale pro Slavii to znovu nebyl dobrý začátek. Líšeň vedla 3:1 poté, co se po rohu hlavou trefil k tyči Cupák. O tři minuty si domácí Outrata říkal o penaltu, odměnou mu však byla pouze žlutá karta v rukou rozhodčího za simulování.

Pro Slavii nebyl zlým okamžikům konec. Znovu Outrata, mimořádně motivovaný a aktivní, zvýšil na 4:1 po hrubé chybě Volešáka.

Kolem 60. minuty se dvakrát připomněl Necid: nejprve vystřelil nad domácí branku, pak v obrovské šanci neprostřelil z malého vápna gólmana Sedmidubského.

Volešák v 77. minutě ještě dal hostům teoretickou naději na úspěch, když proměnil penaltu. A tři minuty před koncem vstřelil kontaktní gól na 3:4 střídající Necid.Tenbyl v posledních minutách hodně aktivní, tlačil se do zakončení, ale na vyrovnávací gól to nestačilo.

Do 4. kola Poháru ČMFS tak na úkor účastníka Ligy mistrů postupuje divizní Líšeň.

Líšeň - Slavia 4:3 (2:1)

Branky: 4. Jaroš, 20. a 56. Outrata, 50. Cupák - 42. Šenkeřík, 73. Volešák (pen.), 87. Necid.

Sestavy:

Líšeň: Sedmidubský - Čampa, Cupák, Vlček, Raušer, Pecha, Polák, Buršík, Oprchal (68. Krejčí), Jaroš (66.Bombicz), Outrata
Slavia: Vorel - Hubáček, Šourek, Gabriel (24. Černý, 70. Kobler), Dřížďal - Šenkeřík, Ivana, Volešák, Jablonský, Kopřiva (45. Necid) - Gaucho