Překvapení může vydělat balík, bookmakeři věří jen Plzni

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 8. 2013 19:29
Podle sázkových kanceláří postoupí do základní skupiny evropských fotbalových pohárů pouze Plzeň, které přisoudil los 4. předkola Ligy mistrů slovinský Maribor.
Podle bookmakerů skončí hráči Jablonce i Liberce v předkole Evropské ligy.
Podle bookmakerů skončí hráči Jablonce i Liberce v předkole Evropské ligy. | Foto: CPA

Praha - Podle sázkových kanceláří postoupí do základní skupiny evropských fotbalových pohárů pouze Plzeň, které přisoudil los 4. předkola Ligy mistrů slovinský Maribor.

Na proti tomu Jablonci v souboji o Evropskou ligu s Betisem Sevilla a Liberci proti Udine nedávají bookmakeři téměř žádné šance na úspěch v podobě postupu do základních skupin druhé nejprestižnější pohárové soutěže.

Tipsport krátce po poledním losu v Nyonu vypsal na postup Plzně kurz 1,35:1, na Slovince lze tipovat v poměru 2,7:1. Fortuna nabízí na Západočechy 1,38:1, na Maribor pak 2,6:1.

"Do 4. předkola podle nás Plzeň vstupuje jednoznačně jako favorit. Skvěle složené mužstvo, poháry ostřílená osa týmu s Horváthem v čele a skvělý stratég Vrba. To jsou přednosti Západočechů, které by měly opět rozhodovat," mínil vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Zbylým dvěma českým zástupcům v pohárech sázkové kanceláře vůbec nevěří. Na postup Jablonce přes Betis vypsala Fortuna kurz 4,02:1 a Tipsport 4,5:1. Naopak na sedmý celek uplynulé sezony La Ligy se dá krátce po losu sázet za 1,16:1 u Fortuny a 1,13:1 u Tipsportu.

Liberci dávají bookmakeři jen nepatrně vyšší naděje. Na jeho účast v základní části Evropské ligy je u Fortuny kurz 3,43:1, u Tipsportu pak 4,2:1. Naopak na Udine lze tipovat v nízkém poměru 1,22:1 u Fortuny a 1,15:1 u Tipsportu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy